A véglegeshez közelítő eredmények láthatók a grafikonban is, vagyis
- a konzervatív erőket tömörítő pártcsalád, a Fideszt is a soraiban tudó Európai Néppárt 179 képviselőt küldhet a 751 tagú testületbe.
- A második helyezett szociáldemokraták (S&D) 150,
- a harmadik liberálisok (ALDE) pedig Emmanuel Macron francia elnök pártjával együtt 107 mandátumot kaphatnak.
- A zöldek frakciója 70 tagú lehet.
- Az eddig a harmadik legnépesebb képviselőcsoportnak számító Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) a brit kormánypárttal kiegészülve 58 helyre számíthatnak ebben a régi-új konstellációban,
- ugyanannyira, mint a Matteo Salvini olasz belügyminiszter által létrehozott, radikális jobboldali Népek és Nemzetek Európai Szövetsége, amelynek elődje a Szabadság és Nemzetek Európája (ENF) volt.
- Ezt követi 56 képviselői hellyel az olasz Öt Csillag Mozgalom és a Nigel Farage vezette, brit Brexit Párt szövetsége, amely eddig Szabadságjogok és Demokrácia Európája Mozgalom (EFDD) néven működött.
- A legkisebb frakciót a patkó bal szélén ülő Egyesült Európai Baloldal - Északi Zöld Baloldal (GUE-NGL) fogja adni, előreláthatólag 38 mandátummal.
- A függetlenként politizálóknak hét mandátumot jósolt az EP,
- az "egyéb" kategóriába pedig 28 képviselőt soroltak, róluk egyelőre nem tudni biztosan, hogy melyik frakcióba fognak beülni, ha egyáltalán beülnek valamelyikbe.
A linkre kattintva előjön a kalkulátor, amelyen egy pipűval kiválaszthatjuk a képviselőcsoportokat, a kalkulátor megmutatja, melyik képes többséget akalítani a parlamentben.
Külön csoport létrehozásához egyébként minimum 25 képviselőnek kell megállapodnia legalább hét uniós tagállamból. A frakcióalakítási szándékot legkésőbb június 24-ig kell bejelenteni.