A jelenleg tapasztalható a leghosszabb száraz időszak Németországban a szisztematikus mérések 140 évvel ezelőtti kezdete óta - közölte a Német Meteorológiai Szolgálat (DWD).
Az adatok szerint ősszel csak 95 liter csapaték hullott négyzetméterenként, ami fele az ilyenkor szokásosnak. És mivel már a nyár is különösen száraz volt, így összességében ez az eddigi leghosszabb regisztrált száraz periódus.
Júniustól novemberig az országos átlag szerint csak 225 liter csapadék hullott négyzetméterenként, ami jelentősen alulmúlja az eddigi legalacsonyabb értéket: 1911-ben 268 liter csapadék hullott négyzetméterenként.
"Ha a nyarat és az őszt együtt nézzük, a rendszeres mérések 1881-es kezdete óta még soha nem volt ilyen hosszú a szárazság" - foglalták össze a meteorológusok.
Bizonyos régiókban még drámaibb volt a helyzet. Szász-Anhalt tartomány bizonyos területein csak 90 liter hullott négyzetméterenként.
A DWD szerint a szélsőséges szárazság februárban kezdődött. Hatására a folyók és tavak vízszintje történelmi szintre apadt, egy részük teljesen kiszáradt.
Önmagában vizsgálva az ősz a negyedik legszárazabb volt a mérések kezdete óta.
Csupán 1953-ban, 1959-ban és 1908-ban volt a vízhiány ennél nagyobb: ezekben az években 84, 91, illetve 95 liter csapadék jutott egy négyzetméterre.