"Világosan értésre adtam, hogy nem tűrjük el a beavatkozást, és megtesszük a szükséges lépéseket a megakadályozására"
- mondta.
Az öt órán át tartó megbeszélésen a felek megvitatták a szíriai és ukrajnai helyzetet, a kibernetikai biztonság kérdését, az észak-koreai és az afganisztáni helyzetet, a nukleáris fegyverek terjedésének ügyét és az iráni csapatok kivonását Szíriából.
Bolton közölte, hogy az Egyesült Államok nem hajlandó engedményeket tenni a kivonulásért cserébe. Megvitatták viszont, hogy az irániak távozását milyen lépésekkel lehetne elérni.
"A célunk az, hogy az összes iráni erő térjen haza" - mondta.
A felek nem adtak ki közös közleményt, mert az amerikai tanácsadó bele akarta venni a választási beavatkozás témáját, amire Patrusev nem volt hajlandó, mondván, hogy Oroszország nem tett és nem tesz ilyet.
Az orosz hírügynökségek Patrusevet idézve közölték, hogy a felek megállapodtak a kommunikációs csatornák újbóli megnyitásában a két külügyminisztérium, védelmi minisztérium és vezérkar között. Az orosz diplomata szerint a találkozó konstruktív volt, Oroszország át fogja tekinteni az amerikai javaslatokat, és reméli, hogy az Egyesült Államok is megfontolja az orosz felvetéseket. A találkozón John Bolton szerint is jelentős haladást értek el.
Az amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó Moszkvába szóló meghívást kapott, de ennek időpontjáról nem állapodtak meg.