eur:
411.27
usd:
393.01
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Davos, 2018. január 25.Bill Gates, a Microsoft amerikai számítástechnikai társaság alapító elnöke a Világgazdasági Fórum 48. davosi találkozóján 2018. január 25-én. (MTI/EPA/Gian Ehrenzeller)
Nyitókép: Gian Ehrenzeller (MTI/EPA)

Bill Gates dollármilliókat adott az Alzheimer-kór kutatására

Az Alzheimer-kór korai diagnosztikájának fejlesztésére adományoz 30 millió dollárt (8,3 milliárd forintot) Bill Gates és Leonard Lauder üzletember, az Estée Lauder vállalat egykori elnöke.

Gates, a Microsoft társalapítója tavaly novemberben 50 millió dollárral (14 milliárd forinttal) támogatta a Dementia Discovery Fund elnevezésű alapítványt, amelyben az ipar és a kormány egyesíti erőit az agy működését károsító betegség kezelési módszereinek kutatására.

A bejelentés a Diagnostics Accelerator (diagnózisgyorsító) elnevezésű program elindításáról szólt, amelybe további 30 milliót fektet be az Alzheimer-kór gyógymódjának kutatását szorgalmazó Gates, akinek családjában is vannak Alzheimer-betegek, valamint a demenciakutatásokat támogató Lauder.

A demencia leggyakoribb formájában,

Alzheimer-kórban világszerte mintegy 50 millió ember szenved,

az előrejelzések szerint számuk több mint 131 millióra nő 2050-re.

Az Alzheimer-kór korai diagnosztikájának fejlesztésére felajánlott összeget a Lauder által alapított Alzheimer-gyógyszer-kutató Alapítványon (ADDF) keresztül biztosítják. A közlemény szerint Gates és Lauder kezdeményezéséhez további felajánlásokkal csatlakozik mások mellett a Dolby család és a Charles és Helen Schwab Alapítvány.

A diagnosztika fejlesztésére szánt összegből világszerte tudományos intézetekben, közhasznú szervezeteknél és biotechnológiai vállalatoknál dolgozó tudósok és klinikai orvosok kutatásait támogatják. A programban olyan kockázatosabb kutatások is támogatáshoz jutnak, amelyeknek nincs azonnali kereskedelmi haszna.

A gyógyszergyártók sok milliárd dollárt fordítottak már egy sor elvetélt próbálkozásra az emlékezetromlást és a kognitív képességek leépülését okozó Alzheimer kezelésére. Sok szakember szerint ezek a kísérletek abba buktak bele, hogy a kezeléseket már előrehaladott állapotú Alzheimer-betegeken próbálták ki. Nézetük szerint a gyógyszeres kezelést a betegség kifejlődése előtt kell elkezdeni, amikor az agyműködés még nem károsodott túlságosan.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×