eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Berlin, 2018. március 21.Angela Merkel német kancellár, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) elnöke az új koalíciós kormány programját ismerteti a parlamenti alsóház, a Bundestag ülésén Berlinben 2018. március 21-én, egy héttel az után, hogy a törvényhozók negyedszer is kancellárrá választották. (MTI/AP/Michael Sohn)
Nyitókép: Michael Sohn

Merkel és Conte a halálútról is tárgyalt

Németország szorosan együtt akar dolgozni Olaszországgal a migráció problémájának megoldásában, így akár annak a lehetőségnek a megteremtésében is, hogy Afrikában végezhessenek el menedékjogi eljárásokat - mondta Angela Merkel német kancellár Berlinben Guiseppe Conte olasz kormányfővel folytatott megbeszélése előtt.

A kancellár sajtónyilatkozatában kiemelte, hogy az olasz miniszterelnökkel és a következő hetekben más európai vezetőkkel folytatandó tanácskozásokon arra a kérdésre összepontosítanak majd, hogy miként lehet segíteni az Észak-Afrikából az Európai Unió (EU) területére irányuló illegális migráció legfőbb afrikai kiindulópontjaként számon tartott Líbiát egy stabil kormány létrejöttéhez és az embercsempészek ellen küzdő parti őrség megerősítéséhez.

Hozzátette, hogy a Nemzetközi Migrációs Szervezettel (IOM) és az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságával (UNHCR) együttműködve javítani kell a Líbiában tartózkodó menekültek helyzetét, így

arról a kérdésről is tárgyalni kell, hogy "adott esetben már ott végezzenek el menedékjogi eljárásokat".

Angela Merkel elmondta, hogy Berlin és Róma között teljes az egyetértés az EU-s külső határ védelmének és a Frontex uniós határ-, és partvédelmi szervezet megerősítésének kérdésében.

Rámutatott, hogy nagyon sok menedékkérő éppen Olaszország területen éri el az EU-t.

A német kormány ezért támogatja az európai szolidaritás iránti olasz igényt,

és reméli, hogy a migráció problémája által érintett Németország is szolidaritást kap európai partnereitől - mondta a német kormányfő.

Az olasz miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a menekültek "igazságosabb elosztását" biztosító "szolidaritási mechanizmusra" van szükség, ezért "meg kell haladni" a jelenlegi EU-s rendszert, amely szerint az a tagország felelős a menekültügyi eljárás lefolytatásáért, amelyben regisztrálták a menedékkérő érkezését a közösség területére.

A "legjobb" az lenne, ha már a származási országokban vagy a tranzitországokban nyilvántartásba vennék a menedékkérőket és lefolytatnák a menekültügyi eljárást - mondta.

Mindehhez a menekülteket tengeri "halálútra" indító embercsempészek elleni harc folytatására és az EU külső határának hatékony védelmére is szükség van - emelte ki Guiseppe Conte berlini bemutatkozó látogatásán a német kancellár társaságában tett sajtónyilatkozatában.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×