eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Szingapúr, 2017. december 1.Látogatók a szingapúri Gardens by the Bay negyedben nyílt karácsonyi vásáron 2017. december 1-jén. (MTI/EPA/Wallace Woon)
Nyitókép: WALLACE WOON

Két európai város is van a legdrágábbak élmezőnyében

Szingapúr a világ legdrágább városa a megélhetés költségei alapján végzett friss globális felmérés szerint, amely a második helyet megosztva Zürichnek és Párizsnak adta.

A jelentés alapján Szingapúr már ötödik éve őrzi helyét a ranglistán, melyet évről évre az egyik vezető londoni gazdaságkutató intézet, a The Economist Intelligence Unit (EIU) állít össze.

A második Zürich és Párizs után a negyedik legköltségesebb város Hongkong, amelyet a norvégiai Oslo és egy újabb svájci város, Genf követ. Utóbbi a hatodik helyen osztozik a dél-koreai Szöullal. Az EIU által publikált 2018-as globális felmérés szerint Koppenhága, Tel-Aviv és Sydney a nyolcadik, kilencedik és tizedik a legborsosabb megélhetési költségek terén.

Az EIU felmérése megjegyezte, hogy

az erős euró az euróövezet vizsgált országaiban magasabbra nyomta a megélhetés relatív költségeit, ugyanakkor a legdrágábbak a nem eurózónába eső városok voltak.

Az alacsony infláció miatt a tíz legdrágább város közül kiszorultak a japán városok, köztük Tokió és Oszaka.

A világszerte 133 várost rangsorba állító felmérés megállapította, hogy az utóbbi évtizedre visszatekintve ezúttal különösen sok nyugat-európai város került az élbolyba.

A jelentés szerint az ázsiai városokban kell a legtöbbet fizetni az élelmiszerboltokban, az európai városok viszont a háztartás, a testápolás, a pihenés, és a szórakozás terén drágultak meg.

A felmérés az egyes városokban több mint 400 egyedi árat hasonlított össze több mint 150 terméken és szolgáltatáson keresztül.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×