eur:
411.4
usd:
395
bux:
79388.74
2024. november 22. péntek Cecília
Ilyen lenne, ha észak-koreai rakétatámadás érné Tokiót

Ilyen lenne, ha észak-koreai rakétatámadás érné Tokiót

Evakuációs gyakorlatot tartottak hétfőn a japán fővárosban, amelyben 300 önkéntes részvételével tesztelték, milyen gyorsan tudnak biztonságos helyre menekülni egy esetleges észak-koreai rakétatámadáskor.

Tokióban mintegy 300 önkéntessel evakuációs gyakorlatot tartottak – írja a Reuters. A résztvevőknek a lehető leggyorsabban kellett eljutniuk a metrómegállókhoz és más föld alatti óvóhelyekhez azt szimulálva, mintha egy észak-koreai rakétatámadás történt volna. 

A japán kormány számításai szerint

ha Észak-Korea kilő egy rakétát, akkor az 10 perc alatt éri el az országot, és a kilövés után 3 perccel tudnák kiadni az első riasztást.

A gyakorlatot a Tokyo Dome baseballstadionnál tartották, ahol többen – a rendőrökkel is összetűzésbe kerülve – pánikkeltésnek nevezték a gyakorlatot és tiltakoztak ellene. A gyakorlat egyik résztvevője úgy nyilatkozott, szerinte nem kell rakétatámadásól tartani, azonban ha mégis bekövetkezne, ez a szimuláció nem gazán segítene sokat az embereken. 

Japán a Dél-Koreában tartózkodó 60 ezer állampolgárának kimenekítésére is gondol, a terv szerint Dél-Korea déli részére szállítanák őket, majd amerikai és japán hadihajókkal végül Kjúsú szigetén kötnének ki.

A japán kormány december közepén jóváhagyta az Aegis Ashore nevű amerikai rakétavédelmi rendszer földi egységeinek telepítését. A szigetország a fokozódó észak-koreai fenyegetésre válaszul döntött az újabb rendszer telepítése mellett.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×