eur:
411.28
usd:
395.09
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Felháborodtak a britek a könyökérintés miatt

Felháborodtak a britek a könyökérintés miatt

Kanada kormányzója elismerte, hogy londoni látogatásán megsértette a protokollt, amikor megérintette II. Erzsébet karját, bár csak gáláns gesztusnak szánta a mozdulatot.

David Johnston, a brit trón kanadai képviselője szerdán

a könyökénél fogta meg a 91 éves II. Erzsébet karját,

amikor a királynő lelépkedett a londoni Kanada Ház vörös szőnyeggel borított lépcsőin egy ceremónia után, amelyen a 150 éves kanadai függetlenséget ünnepelték.

"Természetesen ügyelek a protokoll betartására. Csupán aggódtam, nehogy megbotoljon a lépcsőkön" - mesélte Johnston a CBC hírműsorában.

Mint hozzáfűzte, a lépcső kicsit csúszós volt a szőnyeg miatt és úgy érezte, nem baj, ha megszegi a protokollt, hiszen csak biztos akart lenni abban, hogy a királynő nem botlik el.

Felháborodtak a britek a könyökérintés miatt

A királyi család hivatalos honlapja szerint nincs kötelező viselkedési kódex az uralkodóval történő találkozásnál, ugyanakkor felhívják a figyelmet a "hagyományos formaságok" betartására. A férfiaknál a fejjel való bólintást, a nőknél egy kis meghajlást javasolnak a királynő üdvözlésére. Ugyanakkor

bevett szokás, hogy senki nem érintheti meg a királynőt és a britek rendre fel is róják azoknak a külföldi politikai vezetőknek, aki ezt az íratlan szabályt megszegik.

A korábbi ausztrál kormányfő, Paul Keating 1992-ben átölelte a királynő vállát, 2004-ben az akkori francia elnök, Jacques Chirac is megkapta a magáét a brit lapoktól, amikor a képek tanúsága szerint megpróbálta megérinteni a királynőt, aki egy párizsi piacra látogatott el.

Mostanában egyetlen esetben tűnt elégedettnek a királynő, amikor valaki szakított a protokoll e pontjával: amikor Michelle Obama, a korábbi amerikai first lady látogatott a Buckingham palotába 2012-ben és barátságosan átölelték egymást.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 26. 21:18
×
×
×
×