eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

Magyar rabok látják el munkával a strasbourgi bírókat

Huszonhárom százalékkal emelkedett 2016-ban az Emberi Jogok Európai Bíróságára érkező ügyek száma, és az emelkedésben - Törökország és Románia mellett - Magyarország játssza a főszerepet.

A bíróság éves jelentéséből kiderül, hogy az ügyszám jelentős emelkedésének egyik fő forrását a magyarországi - és romániai - börtönviszonyok jelentik. A túlzsúfolt büntetés-végrehajtási intézményekben a fogva tartási körülményeket kifogásoló rabok tömegesen fordulnak a strasbourgi testülethez. Guido Raimondi, a bíróság elnöke elmondta, a Romániából érkező kérelmek száma 108, a magyarországiak 95 százalékkal emelkedtek.

"A fogva tartási körülmények miatt indul a legtöbb eljárás ebből a két országból - mondta. - Ismétlődő esetekről van szó, ami arra utal, hogy rendszerszintű vagy szerkezeti nehézségekről van szó, amelyeket helyben kellene orvosolni. Tudjuk, hogy nincs azonnali, gyors megoldás ezekre a helyzetekre sem itt, Strasbourgban, sem az egyes országokban."

A harmadik nagy ügyszállító Törökország lett, ahol a nyári Erdogan-ellenes puccs után szükségállapotot hirdettek, és korlátozták az emberi jogok érvényesülését, emiatt pedig sokan fordultak az európai bírósághoz. 

Címlapról ajánljuk
Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. október 4. 21:32
×
×
×
×