eur:
395.32
usd:
368.31
bux:
71549.94
2024. július 2. kedd Ottó

Trump: Clintonban nincs elég "életerő" az elnökséghez

Az előzetes felmérések alapján Hillary Clinton nyerte az első elnökjelölti vitát, amelyet magyar idő szerint ma éjjel 3-tól tartottak. A Donald Trumppal folytatott ütközetben szóba kerültek az adóbevallások, valamint közbiztonsági és külpolitikai kérdések.

A vita első nagy témaköre az volt, hogyan lehet fellendíteni az amerikai gazdaságot. Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt infrastrukturális beruházásokat és minimálbér-emelést, valamint a középosztály segítését ígérte. A republikánus jelölt Clinton elképzeléseire azzal válaszolt, hogy ő a külföldre telepedett vállalakozások hazahozatalát valósítaná meg, ezzel teremtene sok-sok új munkahelyet.

Donald Trump ismét Kínát okolta az amerikai munkahelyek elvesztéséért.

"Elnézést, de az Ön férje elnökként írta alá az észak-amerikai szabadkereskedelmi egyezményt, a NAFTA-t. Ez a lehető legrosszabb dolog, ami történhetett az amerikai iparral" - mondta.

Hillary Clinton szerint ez tényszerűen nem igaz. Ugyanis férje elnöksége fellendítette az amerikai gazdaságot.

Más témáról szólva a demokrata elnökjelölt azt állította: dokumentumok bizonyítják, hogy vetélytársa kibújt az adófizetés alól, amikor kaszinói voltak Atlantic Cityben, és nem áldozott közügyekre vagy jótékonyságra egyetlen centet sem.

Donald Trump az adóbevallása nyilvánosságra hozatalát ígérte.

"Az ügyvédeim tanácsai ellenére is közzéteszem az adóbevallásomat. De akkor Ön is hozza nyilvánosságra mind a 43 ezer e-mailjét, ami a sajtóban korábban kiszivárogtatott" - szólította fel ellenfelét.

Clinton szerint ez soha nem fog megtörténni.

"Hibát követtem el, és ma már biztosan másként cselekednék" – válaszolta a demokrata párti elnökjelölt, aki nem kér bocsánatot az email-botrányért, amelyet külügyminiszterként saját magánszerverének hivatalos célú használatával okozott.

A közbiztonságról szólva a demokrata jelölt a fekete közösségek és a rendfenntartó erők közötti bizalom helyreállításáról beszélt. Úgy fogalmazott: "Rendszerszintű faji megkülönböztetés van". Rehabilitációs programokat javasolt a börtönviselt afroamerikaiaknak és a fegyverviselés szigorítását szorgalmazta.

Donald Trump szerint azonban "Hillary Clinton képtelen kimondani két szót: törvény és rend". A republikánus elnökjelölt rendet szorgalmazott. Úgy vélte, nem véletlen, hogy a legnagyobb rendőrszervezet őt biztosította támogatásáról.

Trump azt mondta: a nagyvárosok belső részein az afroamerikaiak és a spanyolajkúak "pokolban élnek". Egyes városokban, például Chicagóban, olyan rossz a közbiztonság, hogy "az ember az utcán sétál és agyonlövik".

Donald Trump szerint Barack Obama és Hillary Clinton teremtett lehetőséget az Iszlám Állam terrorszervezet felemelkedésére. Clinton arra emlékeztetett, hogy Irakot a republikánus George W. Bush elnöksége idején rohanták le és a csapatkivonásról is Bush elnök döntött.

Hillary Clinton szerint szorosabb együttműködésre van szükség a szövetségesekkel a terrorizmus elleni küzdelemben, a NATO szerepének erősítésére összpontosítana.

Trump szerint az Egyesült Államok nem lehet "a világ csendőre".

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Folytatódik a cseh-szlovák testvércsata: Prága inkább fokozza Ukrajna támogatását

Folytatódik a cseh-szlovák testvércsata: Prága inkább fokozza Ukrajna támogatását

A cseh miniszterelnök szerint a cseh-szlovák kormányközi tárgyalások felújítása továbbra sincs napirenden. A legfelsőbb cseh vezetők a prágai várban vitatták meg az országot érintő legfontosabb külpolitikai kérdéseket, és úgy nyilatkoztak, hogy Csehország folytatja Ukrajna támogatását minden területen, beleértve a fegyverszállításokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.02. kedd, 18:00
Yann Caspar
a Matthias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója
Egyetlen eszköz maradt a szélsőjobb totális győzelmének elkerülésére – Macron csak rossz és még rosszabb lehetőségek közül választhat

Egyetlen eszköz maradt a szélsőjobb totális győzelmének elkerülésére – Macron csak rossz és még rosszabb lehetőségek közül választhat

Egyértelmű győzelmet aratott a nemzetgyűlési választások első fordulójában a Marine Le Pen nevével fémjelzett Nemzeti Tömörülés. Az összesen 577 választókörzetből 501-ben azonban második fordulót tartanak, és a második helyen végzett baloldali Új Népfront, illetve az Emmanuel Macron elnök mögött álló Együtt nevű koalíció harmadik-negyedik helyen talpon maradt jelöltjei nagy számban lépnek vissza a Nemzeti Tömörüléssel szemben esélyesebb jelölt javára. A július 7-én esedékes második forduló nagy kérdése, sikerül-e a visszalépésekkel megakadályozni, hogy a Nemzeti Tömörülés megszerezze az abszolút többséget.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×