eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

A dallasi rendőráldozatokra emlékeznek

Emlékező szertartás kezdődött a texasi Dallasban a múlt héten meggyilkolt öt rendőr emlékére.

A szertartáson részt vesz Barack Obama elnök és hitvese, George W. Bush volt elnök, Joe Biden alelnök, Mike Rawlings dallasi polgármester, texasi képviselők és szenátorok, valamint az amerikai, elsősorban is a texasi közélet személyiségei. Balesete miatt nincs jelen a texasi kormányzó.

A megemlékezésen, mások mellett, beszédet mond Obama elnök és George W. Bush is, aki egyébként Dallas egyik előkelő elővárosában él a családjával.

Az elnöki különgépen csatlakozott a Dallasba induló Barack Obamához a képviselőház demokrata párti frakciójának vezetője, Nancy Pelosi, valamint a texasi Ted Cruz republikánus szenátor, volt elnökjelölt-aspiráns is. "Amikor az ország ilyen megosztottnak érzi magát, nagyon fontos, hogy vezetői átlépjenek a párthatárokon, és jelentős nézetkülönbségeik ellenére is határozottan kifejezzék közös vágyunkat az ország egyesítésére" - nyilatkozta amerikai újságíróknak Josh Earnest, a Fehér Ház szóvivője. Earnest azt is elmondta, hogy Obama elnök késő éjszakáig dolgozott a Dallasban elmondandó beszédén, sőt, másokkal is konzultált róla.

Dallasba érkezése után Obama elnök telefonon felhívta a múlt héten Louisianában és Minnesotában rendőri erőszak áldozatává vált két férfi családtagjait, hogy együttérzését fejezze ki nekik.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×