eur:
407.44
usd:
385.15
bux:
78007.08
2024. november 19. kedd Erzsébet

Még napokig kereshetik a lezuhant gép fekete dobozát

Még napokig eltarthat a múlt héten 66 emberrel a fedélzetén a Földközi-tengerbe zuhant egyiptomi utasszállító repülési adatrögzítőinek felkutatása, főként mert az ehhez szükséges különleges eszközöket még nem helyezték üzembe - vélték szerdán francia szakértői források.

Az AFP francia hírügynökségnek név nélkül nyilatkozó, a kutatásra rálátó egyik forrás szerint 40 tengeri mérföld vagyis 74 kilométer átmérőjű az a terület, amelyet át kell fésülni.

Először üzembe kell helyezni a feketedobozok felkutatására specializálódott eszközöket, például a szuperérzékeny víz alatti mikrofonokat, az úgynevezett hidrofonokat, majd ezeknek el kell fogniuk a feketedobozok által kibocsátott jeleket, és ezután felszínre kell hozni őket. Mindez még több napig eltarthat - jegyezte meg a forrás. Ezt egy másik, név nélkül nyilatkozó szakértő is megerősítette.

Franciaország vasárnap a katasztrófa feltételezett helyszínére, a Rodosz és Kréta között fekvő Kárpathosz szigetétől körülbelül 230 kilométerre küldött egy járőrhajót, amely a francia haditengerészet közlése szerint hétfőn munkához látott. Elsődleges feladata a vízfelszínen lebegő roncsdarabok, emberi maradványok és személyes tárgyak összegyűjtése. A hajón két bűnügyi szakértő is van, és két hidrofont is vittek magukkal.

A haditengerészet szóvivője hozzátette: az utóbbi napokban rossz volt az idő a térségben, de a következő napokban kedvezőbb körülményekre számítanak.

Egyiptom vasárnap kutató tengeralattjárót küldött a térségbe.

Az EgyptAir Párizsból Kairóba tartó járata a Földközi-tenger felett csütörtök hajnalban tűnt el a radarképernyőről, miután belépett az egyiptomi légtérbe. A gépen 56 utas és 10 fős személyzet utazott.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×