"Most, a második hullámban a helyzet nem hogy nem könnyebb, hanem sokszor nehezebb, ezért kiemelten fontos lenne, hogy újra visszataláljunk az összefogáshoz, újra megtaláljuk a szolidaritás különböző formáit és fegyelmezettek legyünk" - mondta Herczegh Anita.
A köztársasági elnök felesége arra kért mindenkit, hogy tartsa be a járvány terjedését lassító intézkedéseket, mert - mint mondta -
fegyelmezettség és szolidaritás nélkül sokkal lassabban és fájdalmasabban lehetünk túl a járványon.
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára azt mondta, az egészségügy fantasztikusan teljesített a járvány első hullámának idején. A nyomás nagy volt - mondta -, hiszen egy ismeretlen helyzet ellen kellett küzdeni.
Az államtitkár, aki egyben a Nemzeti Humanitárius Koordinációs Tanács (NHKT) elnöke is, felidézte, hogy a tanács a veszélyhelyzet kihirdetésével kezdte meg munkáját, és az általa életre hívott adományvonalra rengeteg felajánlás érkezett.
A felajánlásokból a karitatív szervezetekkel közösen döntöttek most úgy, hogy 30 millió forintból egy kisbuszt és kilenc személyautót vásároltak, amelyek négy fővárosi és négy vidéki kórház járványellenes munkáját segítik. Gépkocsikat kapott a szekszárdi, az ajkai, a miskolci és a debreceni kórház, valamint a Szent László, a Szent János kórház, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet és a Heim Pál gyermekkórház.
Winkler Gábor, a Szent János Kórház orvos igazgatója megköszönve a felajánlást úgy fogalmazott, nagy jelentőséggel bír, hogy az egészségügy számos helyről pozitív visszajelzést kap, hiszen embert próbáló a járvány elleni védekezés. "Minden figyelem, ami ezt a munkát segíti, pozitív töltést ad további tevékenységünkhöz" - mondta.