eur:
401.33
usd:
384.68
bux:
0
2025. február 13. csütörtök Ella, Linda
office tribunal
Nyitókép: sturti/Getty Images

Tehetséges vadász, vagyonos a családja, nem kedveli a sajtót - interjú készült Tiborcz Istvánnal

Hosszú interjút adott Tborcz István. A BDPST Group tulajdonosa a Forbesnak beszélt életéről és üzleti érdekeltségeiről is.

Tiborcz Istvánnak a jobboldaliság az anyatejjel jött. A 90-es évek politikai fordulataira úgy tekint, hogy „érdekes idők voltak, de gyerekkoromban nem érdekelt a politika.” - olvasható az index.hu-n, amikor összefoglalják a hosszú interjú előzetesét.

A kormányfő vejének családja kifejezetten vagyonos volt, és már gyerekkorában sokat utazott. "A kilencvenes évek elején már Olaszországba jártunk síelni, meg mindenfelé utaztunk a világban. Akkor is szerettem a szállodákat, mindig mindenhol szállodába mentünk."

A politika és az üzlet összefonódását természetesnek és nem magyar sajátosságnak tartja, példának felhozva Elon Musk beavatkozását Donald Trump kampányába.

A cikkből végül kiderült az is, hogy szabadideje eltöltésére új hobbit talált Tiborcz István. Hetente kétszer zongoraórákat vesz.

Tiborcz István környezetéből több üzleti szereplővel is beszélt a lap, hogy megtudja, milyennek látják az üzletembert. A vélemények szerint összességében udvarias, kellemes társaság és

tehetséges vadász.

Többen hozzátették ugyanakkor, hogy sok év ismeretség után sem mondhatják el, hogy igazán sok mindent tudnának róla.

A Forbes még arról is ír, hogy másfél órát beszélgettek a Dorothea Hotelben vele, pedig érezhető az ellenszenve az általa ellenzékinek tartó sajtó felé.

Ami az üzletet illeti ingatlanbirodalmával kapcsolatban szereti hangsúlyozni, hogy nem sprintet fut, hanem maratont. Most is ezt teszi. Hogy hosszú távon gondolkodik, hogy kizárólag top lokációkba fektet és leginkább azt, hogy

minden híresztelés, vagyonos földbirtokos családja és a miniszterelnökhöz fűződő rokoni szál ellenére saját lábán áll.

Példaként említi a lap, hogy az elmúlt években számos stratégiai szektorba szállt be, egyik érdekeltsége, a Gránit Bank a napokban tőzsdére ment, amivel azt is vállalta, hogy a piac mondjon róla ítéletet nap mint nap.

Közszereplés

"Azt a döntést hoztam, hogy habár nem szeretek szerepelni, elfogadom, hogy szerepelnem kell, és el kell mondanom a saját narratívámat, mert különben nem fogják leírni azok, akik abban érdekeltek, hogy mindenféle sejtetéseket írjanak.” - idézik tőle az interjúra való ráállást.

Az interneten megjelent Forbes-cikk, amúgy csak egy ajánló, azaz inkább a beszélgetés elkészültének körülményeit meséli el.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás: Grönland egyre fontosabb geopolitikai szereplő, nagyhatalmi játszmák kereszttüzébe került

Csiki Varga Tamás: Grönland egyre fontosabb geopolitikai szereplő, nagyhatalmi játszmák kereszttüzébe került

Az éghajlatváltozás miatt egyre inkább hozzáférhetővé válnak Grönland tengeri kereskedelmi útvonalai, így a Kína és Európa közötti kereskedelmi út hossza csaknem egyharmadával csökkenhet – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa. Csiki Varga Tamás szerint ez lehet az egyik fő oka annak, hogy Donald Trump amerikai elnök meg szeretné szerezni Grönlandot, de a sziget ritkaföldfémeinek kitermelése is fontos versenyképességi tényezőt jelenthet.

Volodimir Zelenszkij: Kijev és Washington feltérképezi a következő állomásokat

Azonnali tárgyalások indulnak Moszkvával az ukrajnai háború befejezéséről – mondta Trump amerikai elnök, aki rövid időn belül telefonon beszélt Putyin orosz és Volodimir ukrán elnökkel. Később az is kiderült, mikor lehet az első egyeztetés. A szerdai nap során említették az ukrán ásványkincseket, amelyekhez a Trump-kormányzat szeretne hozzáférni, ahogy az Ukrajnának szánt biztonsági pajzsot is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.13. csütörtök, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
A kínai AI és az ukrajnai béke ígérete a nagy sztori a tőzsdéken

A kínai AI és az ukrajnai béke ígérete a nagy sztori a tőzsdéken

Ma reggel az ázsiai tőzsdék jellemzően emelkednek, még mindig kitart  DeepSeek-hatás, a befektetők azt árazzák, hogy igencsak versenyképesek a kínai mesterséges intelligencia fejlesztések, emiatt emelkedtek nagyot az elmúlt napokban a kínai tech cégek részvényei. A nemzetközi piacokon a befektetők még mindig emésztik a szerdán megjelent, vártnál magasabb amerikai inflációs adatokat, nagy dráma viszont nem lett belőle, szerdán mérsékelten estek az amerikai részvénypiacok, ma pedig már emelkedés jöhet. Európában jók az előjelek, folytatódhat a rali, a befektetők az amerikai-orosz egyeztetésekre is figyelnek az ukrajnai békével kapcsolatban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×