eur:
410.87
usd:
392.14
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Gold coin Stack On the table save money Taking care of money
Nyitókép: ArtRachen01/Getty Images

A fővárosi beruházásokhoz is elérhetővé válik a kamatmentes kkv-hitel

73,19 milliárd forint a keretösszeg.

Már a budapesti mikro-, kis- és közepes vállalkozások rendelkezésére áll az európai uniós forrású KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram, amely nulla százalékos fix kamat mellett kínál finanszírozást új fejlesztésekre és értéknövelő beruházásokra - közölte a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) kedden az MTI-vel.

A 73,19 milliárd forint keretösszegű budapesti program a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által kialakított MFB Pont Plusz vállalati hálózaton keresztül, az MBH Bank és a Gránit Bank megkülönböztetett fiókjaiban lesz elérhető - írták a közleményben.

Részletezték, az október 28-tól igényelhető, európai uniós forrásból megvalósuló KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram olyan technológiai korszerűsítést célzó beruházások finanszírozására vehető igénybe, mint például új tárgyi eszközök beszerzése, beleértve az információs és kommunikációs technológiai eszközöket is. Emellett, új építkezés kivételével lehetőség nyílik ingatlan átalakítására, bővítésére, felújítására és korszerűsítésére, mindezt az összes elszámolható költség legfeljebb 50 százalékáig. A program támogatja elektromos járművek, megújuló energiatermelő eszközök beszerzését is. Ezenkívül 30 százalékban a beruházáshoz kapcsolódó készletek vásárlása, illetve 20 százalékban immateriális javak beszerzése is finanszírozható.

A 73,19 milliárd forint keretösszegű hitelprogramban a vállalkozások ügyletenként 5 millió és 50 millió forint közötti hitelösszeget igényelhetnek, a teljes futamidő alatt fix, 0 százalékos kamat mellett. A jelenlegi konstrukciót kizárólag olyan projektekre lehet igényelni, amelyek megvalósítási helyszíne Budapesten bejegyzett székhely, telephely vagy fióktelep - ismertették.

Hozzátették, a fővároson kívüli beruházásokhoz a 155,54 milliárd forint keretösszegű KKV Technológia Plusz Hitelprogramra már idén tavasztól jelentkezhetnek a vállalkozások.

Sipos-Tompa Levente, az MFB Zrt. elnök-vezérigazgatója a közleményben kitért arra: az EU egyik legfelkészültebb hálózatával már a budapesti mikro-, kis- és közepes vállalkozásokat is támogathatjuk abban, hogy a források gyorsan és hatékonyan a piacra jussanak. A két hitelprogramon keresztül összesen 228,73 milliárd forintnyi keretösszeggel járulhatunk hozzá a magyar kkv-szektor fejlesztéséhez, beruházásainak élénkítéséhez.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×