eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Varga Mihály pénzügyminiszter az euróövezet pénzügyminisztereit tömörítő Eurócsoport luxembourgi ülésén 2024. április 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Varga Mihály: kedvező értékelést adott a Moody's a magyar gazdaságról

A hitelminősítő változatlanul befektetésre ajánlja Magyarországot.

Az imént érkezett a jó hír": a Moody's kedvező értékelést adott a magyar gazdaságról, változatlanul befektetésre ajánlja Magyarországot - mondta a pénzügyminiszter a Facebook-oldalára szombatra virradóra feltöltött videójában.

Varga Mihály közölte, hogy a hitelminősítő ezúttal nem hozott új minősítői döntést: érvényben tartja Magyarország eddigi besorolását stabil kilátás mellett.

Elemzésükben pozitívan értékelik, hogy a kormány csökkenti a költségvetési hiányt és az államadósságot. Elismerően írnak a magyar gazdaság szerkezetéről és erőteljes növekedési kilátásairól. Kiemelik, hogy a bővülő beruházások, az export és a fogyasztás erősödése szintén a gazdaság teljesítményét növelhetik a következő időszakban - sorolta a tárcavezető.

"Bár háború dúl a szomszédban, az uniós versenyképesség pedig hanyatlik, Magyarországot mindhárom hitelminősítő befektetésre ajánlja, és két osztályzattal magasabbra sorolják hazánkat, mint az elmúlt évtized elején" - mondta Varga Mihály.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×