eur:
411.33
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Sulyok Tamás köztársasági elnök (j3) és Gombodzsavín Zandanshatar, a mongol parlament, az Állami Nagy Hurál elnöke (b3) tárgyal a Sándor-palotában 2024. március 6-án. Az államfő mellett Szabó Attila László, a Sándor-palota főigazgatója (j4).
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Sulyok Tamás fogadta a mongol hurál elnökét

Sulyok Tamás köztársasági elnök a Sándor-palotában fogadta szerdán Gombodzsavín Zandanshatart, a mongóliai Állami Nagy Hurál elnökét.

A magyar államfő kiemelte, hogy mindkét ország a békés egymás mellett élésben érdekelt és a blokkosodás helyett a konnektivitásra kell építeni a gazdasági és politikai stratégiánkat. A felek megbeszélést folytattak a két ország közötti mezőgazdasági, kereskedelmi kapcsolatokról, továbbá megvitatták az aktuális oktatási, kulturális és idegenforgalmi kérdéseket. Magyarország szimpátiával követi Mongólia fejlődését és a magyar vállalkozások készek hozzájárulni a mongóliai reformok sikeréhez, főként mezőgazdaság és vízgazdálkodás területén, ahol nemzetközileg is elismert tudással és tapasztalattal rendelkeznek.

Magyarország és Mongólia barátsága és kölcsönös tiszteleten alapuló kapcsolata a régmúltban gyökerezik. Magyarország továbbra is a híd szerepét tölti be Ázsia és Európa között. Ennek okán, többek között szó esett a tavaly aláírt 2024-2026-os évekre szóló Stipendium Hungaricum-megállapodásról, amelynek keretében Mongólia részére évente 200 ösztöndíjas helyet ajánl fel Magyarország, míg Mongólia 10 magyar hallgató számára biztosít ösztöndíjat. A kiváló oktatási és kulturális kapcsolatainkat erősíti az ELTE-n és a Mongol Nemzeti Egyetemen működő mongol, illetve magyar nyelvi oktatás. Továbbá örömteli, hogy a testvérvárosi megállapodásokon keresztül a magyar és mongol települések közvetlenül is bővíthetik kapcsolataikat.

Mongóliával 1950-ben létesített diplomáciai kapcsolatokat Magyarország. A budapesti mongol nagykövetség 1957-ben nyílt meg, az ulánbátori külképviseletet pedig 2015-ben nyitották újra. Az EU-tagországok közül hazánkon kívül 6 tagállamnak (Bulgária, Csehország, Franciaország, Lengyelország, Olaszország és Németország) van állandó képviselete Mongóliában.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Történelmi támadás történt Ukrajna ellen? Megszólalt Vlagyimir Putyin - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Történelmi támadás történt Ukrajna ellen? Megszólalt Vlagyimir Putyin - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

A tegnapi nap folyamán brit Storm Shadow cirkálórakéták csapódtak be Kurszk megyében, a támadást az ukrán légierő indította, átlépve ezzel egy újabb orosz "vörös vonalat." A fejleményekre válaszul az orosz vezetés állítólag tűzkészenlétbe helyezte néhány RSz-26-os interkontinentális ballisztikus rakétaindítóját (ICBM), elvileg nukleáris robbanófej nélkül. A nap folyamán egy ICBM-nek vélt rakétát ki is lőttek az orosz erők Dnyipró városára. Vlagyimir Putyin később közölte: valójában nem ICBM-et, hanem egy közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát lőttek ki Ukrajnára. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×