eur:
402.2
usd:
370.97
bux:
90304.4
2025. március 31. hétfő Árpád
Nyitókép: Pixabay

Szigorítottak az Airbnb-zésen

Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén rendelkezéseket fogadott el, hogy egységes és szigorúbb előírásokkal átláthatóbbá és ellenőrizhetőbbé tegye a rövid távú szálláskiadás szabályozását.

Az Európai Parlament 493 igen szavazattal, 14 ellenében, 33 tartózkodás mellett elfogadott szabályozása egységesíti a rövid távú bérleti szolgáltatásokkal kapcsolatos adatok gyűjtésének és megosztásának módját. Célja az átlátható és felelős platformgazdaság előmozdítása az EU-ban, miközben megvédi a fogyasztókat a csalárd ajánlatoktól - írták.

A rendelet szerint a rövid távú bérbeadási szolgáltatásokat támogató online platformoknak meg kell felelniük a regisztrációs eljárásokkal és az adatmegosztással kapcsolatos kötelezettségeknek. Az online regisztrációs eljárás lehetővé teszi majd az illetékes hatóságok számára, hogy azonosítsák a vendéglátót és az egységét, és ellenőrizzék adataikat.

Az online platformoknak biztosítaniuk kell, hogy a házigazdák által megadott információk megbízhatóak és teljeskörűek legyenek, a regisztrációs szám jól látható legyen.

A platformüzemeltetőknek szúrópróbaszerűen ellenőrizniük kell a megosztott információkat. Megfelelés hiányában a hatóságok felfüggeszthetik a regisztrációs számokat és felszólíthatják a platformokat, hogy távolítsák el az adatokat rögzítő listákat, illetve szankciókat szabhatnak ki a nem megfelelő platformokra vagy vendéglátókra.

Az uniós tagállamoknak digitális adatbázist kell létrehozniuk, ezen a platformok havonta adatokat közölnek a vendéglátók tevékenységéről, például a kiadott éjszakák és a vendégek számáról, a szállás címe és regisztrációs száma, valamint a vonatkozó bejegyzés URL-címe megosztása mellett. Az adatok összegyűjtése lehetővé teszi a hatóságok számára, hogy nyomon kövessék a vendéglátók regisztrációs folyamatainak betartását, és megfelelő szakpolitikákat tervezzenek a rövid távú szálláskiadás ágazatában - írták.

A rendeletet az Európai Unió Tanácsának hivatalos jóváhagyását, majd kihirdetését követő 24 hónap elteltével kell alkalmazni.

Címlapról ajánljuk
Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
A magyar tőzsde sem úszta meg az esést

A magyar tőzsde sem úszta meg az esést

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették  az irányt a részvényindexek, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. Gazdasági események szempontjából a német kiskereskedelmi forgalom, valamint olasz és német inflációs adatokra ajánlott figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×