eur:
411.36
usd:
393.12
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Sean Justice/Getty Images

Megdöbbentő adatok arról, hogyan ömlenek a kínai áruk Magyarországra és Európába

Egy évvel korábban 38 millió vámáru-nyilatkozat volt, tavaly több mint 80 millió. Kína mellett pedig minden ország száma eltörpül.

Nagy mennyiségű termék árad Magyarországra Kínából. Mint a Pénzcentrum.hu NAV-információkon alapuló cikkéből kiderül, a vámáru-nyilatkozatok száma csak ebből az egyetlen országból 2023-ban meghaladta a 80 milliót úgy, hogy egy évvel korábban ez a szám szűk 38 millió volt. A legtöbben valamilyen ruhaneműt rendelnek a Távol-Keletről, de sokan keresik a műanyagtokokat, főleg a mobiltokokat.

2023 október-decemberében, vélelmezhetően a Black Friday és a karácsony miatt az évben jellemző 6-7 milliós darabszám 8-9 millióra növekedett havi szinten.

Ami szintén megdöbbentő, hogy 100 termékből 99 Kínából érkezik az EU-n kívülről, vámköteles országból. A kínai szám amúgy 237-szer akkora, mint az amerikai. A dobogó harmadik helyét Hongkong foglalja el, innen 129 157 nyilatkozat érkezett összesen. A negyedik helyen még 100 ezer fölötti értékkel szerepel az Egyesült Királyság, ezután azonban szakadék, és az 5. helyen az Egyesült Arab Emírségekből már csak 34 315 nyilatkozat érkezett. Ezután sorrendben Tajvan, Svájc, Japán, Azerbajdzsán és Ausztrália következett.

És még egy összevetés: a top 10-es országok közül Kínáé bő 80 milliós szám, az utána következő 9 ország összesen 722 ezres számot mutat.

Pamutpólóból egyébként 203 tonnányi érkezett, de a ruhanemű egyébként is "mindent visz" az összesített terméklistán.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×