eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Bige László, a Bige Holding Csoport tulajdonosa Nyíregyházán 2014. december 23-án.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Fordulat a Nitrogénműveknél: "nem megyünk feltett kézzel a vágóhídra"

Bige László kedd este bejelentést tett: nem bocsát el 1000 embert és nem szünteti meg "véglegesen" a termelést a magyar agrárium kulcsvállalata.

Mint az Infostart megírta, 93 év után megszünteti a műtrágyagyártást a Nitrogénművek.

Magyarország legrégebb óta működő vegyipari vállalata a múlt hétfőn állt le, a tervek szerint heteken belül viszont újraindították volna a termelést, ám Bige László vállalatvezető az Agrárszektor című lapban azt közölte, végleg befejezik az "elviselhetetlen mértékű különadók" miatt.

"Ez kizárólag arról szól, hogy rendelet útján elvegyék a pénzünket, és bizonyos körök hozzájussanak a Nitrogénművekhez, amit már régóta szeretnének" - mondta a nagyvállalkozó már az RTL-nek nyilatkozva.

Délután azonban fordulat történt, "átértékelték a helyzetet".

"Meggondoltuk, és nem fogjuk a termelést véglegesen megszüntetni, hanem küzdeni fogunk érte" - szólt az újabb nyilatkozat.

A tulajdonos fenntartja állítását, mely szerint a tonnánként 20 ezer forintot jelentő különadó mértékét nem lehet kigazdálkodni, de nem is akarják, jogszerűtlennek tartják, mondván, "uniós elvet sért".

"Nem megyünk feltett kézzel a vágóhídra, nem hagyjuk magukat. Az összes európai műtrágyagyárnak van ingyenes szén-dioxid-kvótakiosztása, miközben mi 20 ezer forintos tonnánkénti hátrányba kerültünk minden európai versenytárssal szemben."

A cég reggel még mintegy 1000 ember elbocsátását is kilátásba helyezte, de erre sem fog sor kerülni.

Az RTL összefoglalója szerint Bige László és cégei ellen korábban több rendőrségi eljárás is folyamatban volt, a vállalkozó egy ideig házi őrizetben is volt, és rendre azt állította, kormányzati körök akarják rátenni a kezüket agrárérdekeltségeire.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×