A nashville-i szövetségi kerületi bíróságon benyújtott keresetben a National Music Publishers' Association (NMPA) képviselte kiadók azt állítják, hogy a Twitter "engedélyezi és ösztönzi a jogsértést" a profit érdekében - írja a BBC.
A helyzet állításuk szerint azóta sem javult, hogy Elon Musk megvásárolta a céget.
A pert indító kiadók közt van a Sony, a BMG és a Universal is. Közösen azt állítják, a Twitter továbbra is "hatalmas hasznot húz az engedély nélküli zenék elérhetőségéből anélkül, hogy a szükséges licenszdíjakat megfizetné érte".
Ezzel ráadásul jogtalanul jut előnyhöz a Twitter vetélytársaival, közte az Instagrammal, a Facebookkal, a YouTube-bal és a Snapchattel szemben: ezek a vállalatok ugyanis megfizetik a jogdíjakat. ÍEzért most 250 millió dollárra - több mint 85 milliárd forintra - perelik a céget.
A Twitter egyetlenként nem hajlandó jogdíjat fizetni a felületén megtalálható dalok felhasználása után. A Twitter a vádra nem reagált a BBC megkeresését követően.
A cég tulajdonosa tavaly október óta Elon Musk, aki 44 milliárd dollárt fizetet a Twitterért.
"A Twitter 2022 októberi tulajdonosváltása nem vezetett javuláshoz abban, ahogyan a szerzői jogokkal kapcsolatban eljár. Éppen ellenkezőleg: a Twitter belső ügyei az ügy szempontjából releváns területeken rendezetlenek" - állítja az NMPA, elhívva a figyelmet arra, hogy a Twitter a tartalomellenőrzéssel és a szolgáltatási feltételek megsértésének ellenőrzésével foglalkozó részlegekben leépítéseket hajtott végre.
Az NMPA azt is állította, hogy a Twitter "rutinszerűen figyelmen kívül hagyja az ismert ismétlődő jogsértőket és az ismert jogsértéseket".
Elon Musk a cég felvásárlása óta elbocsátotta dolgozóinak háromnegyedét, megváltoztatta a felhasználói fiókok hitelesítésének folyamatát és az NBC-től érkező Linda Yaccarinót szerződtette maga helyére a cég élére.