eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Unsplash.com

Egy szabadalomból úgy tűnik, összehajtható eszközt készít az Apple

Egy frissen megszerzett szabadalom árulkodik arról, hogy a techcég hamarosan előrukkolhat egy egészen újszerű eszközzel.

A szabadalom, amelyet kedden ítéltek oda az Apple-nek, olyan technológiát ír le, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy ne csak a képernyőt, hanem a készülék több részét is megérintsék a funkciók végrehajtásához.

A készülék oldalának megérintésével például a kamera kezelhető: ezt virtuális exponálógombnak nevezi az Apple. A hangerő is állítható az eszköz oldalán azzal, ha a felhasználó fel-le csúsztatja rajta az ujját - írja a CNBC.

A szabadalomban szereplő egyik képen egy összecsukható telefon vagy tablet rajza látható, amelyen körbefut a képernyő. Versenytársaival, például a Samsunggal ellentétben az Apple még nem dobott piacra összehajtható készüléket.

A UBS elemzői szerint a szabadalom azt jelezheti, hogy egy összecsukható készüléket fognak kiadni, de nem az idei évben. A cupertinói cég jövendő telefonjaiban látják legvalószínűbbnek a technológia alkalmazását. Úgy vélik, hogy

egy összehajtható iPhone-modell fellendítheti a vásárlási kedvet,

ráveheti a felhasználókat, hogy frissebb iPhone-modellre váltsanak. Ezek a készülékek vonzóvá tehetik a márkát jelenleg androidos telefont használók számára is.

Ha valóban bevezetik a modellt, akkor az iPhone darabszám-növekedése a becslések szerint meghaladhatja a 238 millió készüléket az Apple 2023 októberétől 2024 szeptemberéig tartó pénzügyi évében.

Az összehajtható készülékek jelenleg ugyanakkor csak egy kis részét teszik ki a teljes piacnak: 2022-ben az összes elkészült okostelefon mindössze 1,1 százalékát tették ki.

Az Apple-re jellemző, hogy az új technológiáknak nem úttörője, és inkább kivárja, milyen azok fogadtatása. A Samsungtól az Oppóig sok gyártó készített már összehajtható mobilt, de ezen készülékek fejlettsége még gyerekcipőben jár.

Az elmúlt néhány hónapban egyes szakértők már előrejelezték egy összehatható Apple-eszköz érkezését, de nem iPhone-ra gondoltak: a CCS Insight piacelemző szerint iPadet dobhat először piacra a cég ilyen kivitelben.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×