eur:
394.93
usd:
367.52
bux:
71456
2024. július 2. kedd Ottó
Fund investment / portfolio management for long term sustainable growth concept : Investor pours water from watering can, sprout on rows of rising coins, depicts money gain from financial investment.
Nyitókép: William_Potter/Getty Images

EY: az első tízben a magyar adórendszer versenyképessége

Az EY globális pénzügyi tanácsadó cég a 38 OECD ország adórendszerét rangsorolta a versenyképesség szempontjából.

Ebben a rangsorban Magyarország megelőzte Németországot (15.), Ausztriát (18.) és az Egyesült Államokat (21.). A Visegrádi Négyek közül csak Csehország került hazánk elé a listán (5.), Szlovákia a 13., Lengyelország a 28. helyen végzett.

A 2022-es adó-versenyképességi index rangsorát Észtország vezeti, amelyet Lettország és Új-Zéland követ a dobogón, a lista végén Portugália és Olaszország áll a sereghajtó Franciaország előtt.

A tanulmány kiemeli, hogy

Magyarország legnagyobb erőssége az OECD országok között legalacsonyabbnak számító társasági adó (9 százalék),

illetve a nemzetközi vállalatokra vonatkozó adószabályokat is az átlagosnál jobbnak értékelték.

A magyar adórendszer versenyképessége szempontjából erősségként értékelték a 15 százalékos egykulcsos személyi jövedelemadót is.

A hátrányok között a jelentés az OECD országokban legmagasabb, 27 százalékos áfakulcsot emelte ki.

Heinczinger Róbert, az EY adópartnere a felmérés eredményeit értékelve a közlemény szerint kiemelte: a magyar adórendszer versenyképességének javulása tovább növeli az ország tőkevonzóképességet és a beruházásokat, és az adóadminisztráció jövő évi várható csökkenésével tovább erősödhet Magyarország pozíciója.

Az EY adó-versenyképességi index több mint 40 változót vesz figyelembe öt kategóriában: társasági adók, egyéni adók, fogyasztási adók, vagyonadók és nemzetközi adózási szabályok.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
395 alatt a forint

395 alatt a forint

Hétfőn még erősödéssel kezdett a forint, aztán amint romlott a külpiaci hangulat, a forint is visszakanyarodott, kedden pedig a borongós külső környezet mellett újra esni kezdett, így az euróval szembeni jegyzések 396 fölé lendültek. A délelőtti eurózóna inflációs adat nem mozgatta meg a piacokat, délután viszont amellett, hogy Christine Lagarde és Jerome Powell jegybankelnökök is megszólalnak, Amerikából munkaerőpiaci adat is érkezik. Összességében az látszik, ami az előző hetekben: a dollár az euróval szemben az 1,07 körül ingadozik, és az amerikai deviza kilengéseivel a forint is hol erősödik, hol gyengül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 2. 17:19
×
×
×
×