Az Egyesült Államok felhasználói profitálhatnak csupán egyelőre a lefedettség ilyen úton történő növeléséből: az előfizetők mobiltelefonjait közvetlenül műholdakkal kötik majd össze. A rendszer a T-Mobile meglevő rendszere mellett fut majd Amerikában.
Ezáltal kisebb lehet az adótornyokra való igény, miközben a felhasználók olyan területeken is képesek lesznek szöveges vagy képes üzeneteket küldeni, amelyeken eddig nem volt ehhez szükséges lefedettség – írja a Reuters.
Ez Elon Musk szerint a világtól elszigetelt területek veszélyhelyzeti segítségnyújtásra való esélyeit is jelentősen növeli. A Starlink feje a cég texasi központjában beszélt a tervekről.
A Starlink műholdjai a T-Mobile középsávos spektrumát használják majd egy új hálózat létrehozásához.
A vállalat ügyfelei által használt telefonok többsége kompatibilis lesz az új szolgáltatással, amely a jövő év végén kezdődő béta fázisban szöveges szolgáltatásokkal indul.
A SpaceX 2019 óta közel 3000 alacsony Föld körüli pályán keringő műholdat indított útnak, ezzel jelentősen megelőzte a rivális OneWeb és az Amazon.com Inc Project Kuiper projektjét. Következő generációs Starlink műholdjai, amelyek közül az elsőt a tervek szerint a SpaceX következő generációs Starship rakétájával indítják el annak elkészültekor, nagyobb antennákkal rendelkeznek majd, amelyek lehetővé teszik a közvetlen csatlakozást a T-mobile hálózat mobiltelefonjaihoz.
"Speciális, nagyon nagy és rendkívül fejlett antennákat építünk.. Lényeges, hogy azoknak, akik használják majd a rendszert, nem kell majd új telefont beszerezniük. Amivel jelenleg rendelkeznek, működni fog" - ecsetelte Elon Musk.
A T-mobile a szöveges szolgáltatások bétafázisát követően hang- és adatlefedettséget is kínál majd az új hálózaton.