eur:
411.2
usd:
392.74
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
San Francisco, CA, USA - Feb 9, 2020: American microblogging and social networking service company Twitters Headquarters in San Francisco, California, in the evening.
Nyitókép: hapabapa/Getty Images

Elon Musk fizetőssé teheti a Twittert, de nem mindenkinek

A kormányokat és a cégeket akár kötelezhetik egy kisebb összeg befizetésére is a vállalat új tulajdonosa szerint.

A bejelentést azt követően tette a vállalkozó a Twitteren, hogy elfogadták 44 milliárd dolláros vételi ajánlatát a cégre.

Musk azt is hozzátette, az átlagos felhasználók számára továbbra is ingyenes marad a platform használata, melyet új funkciók hozzáadásával akar még jobbá tenni.

Korábban egy CNN-cikk linkjét twittelte, mely arra szólította fel a nagy amerikai cégeket, hogy bojkottálják a platformot, ha Musk eltörli a gyűlöletbeszéd megfékezésére bevezetett tartalommoderációs irányelveket. Elon Musk korábban ezekről a szólásszabadságot megakadályozó elvekként beszélt a BBC cikke szerint.

Javítani akarja a szolgáltatást

Amióta a Twitter megvásárlására tett ajánlatát elfogadták, Elon Musk arról beszélt, hogy vonzóbbá akarja tenni a jelenleg szűk réteg által használt Twittert. Új funkciókról beszélt, valamint a prémium szolgáltatás, a Twitter Blue működésében is változtatásokat tervez, többek közt az előfizetési díj csökkentésével. Ez a szolgáltatás visszavonási lehetőséget és könyvjelzőzést is tartalmaz a Twitter közlése szerint.

Arról is beszélt, hogy

el akarja tüntetni a spambotokat a platformról és szeretné minden felhasználóval azonosíttatni személyazonosságát.

A Met Galán hozzátette azt is, hogy átláthatóbbá akarja tenni a twittek előre- és hátrarangsorolásának algoritmusát, és elérhetővé kívánja tenni a szoftvert a nyilvánosság számára.

Három évig foglalkozna vele

Mindeközben potenciális befektetőknek arról is beszélt, hogy csak néhány évig tervezi, hogy tulajdonában maradjon, utána visszavezetné a részvénypiacra. A Wall Street Journal szerint mindössze három évig tervez vele. A cég az év végére kerülhet ténylegesen tulajdonába.

A megállapodás értelmében megvásárolja a vállalat összes jelenleg a tőzsdén elérhető részvényét, így a vállalat köztulajdonból magántulajdonba kerül. A múlt héten

nagyjából 8,5 milliárd dollár értékben adott el Tesla-részvényeket,

ami találgatásokhoz vezetett, hogy a pénzt a Twitter felvásárlásának finanszírozására fogja felhasználni. A vállalat részvényei áprilisban 20 százalékot vesztettek értékükből épp azért, mert aggályok merültek fel azzal kapcsolatosan, hogy Musk elad majd belőlük, hogy finanszírozza a Twitter felvásárlását.

Musk a világ leggazdagabbja

Elon Musk a világ leggazdagabb embere, becsült nettó vagyona 250 milliárd dollár körül van, főként a Tesla-részesedésének köszönhetően. Emellett részesedése van a SpaceX-ben is, amelynek becsült értéke 100 milliárd dollár.

Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×