eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Nyitókép: Facebook/4iG

Tízmilliárdos Nébih-tendert nyert el a 4iG vezette konzorcium

Csaknem ötéves időtartamra szól a kiírt tender.

A 4iG Nyrt. vezette konzorcium nyerte a Nébih informatikai fejlesztésére kiírt közbeszerzési tenderét; az eljárás összértéke több mint nettó 10,5 milliárd forint – közölte a társaság a BÉT honlapján.

Az informatikai cég azt is közölte, hogy a konzorcium feladata a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) informatikai rendszereinek hatékony működtetése, az ehhez szükséges széles körű üzemeltetési feladatok ellátása és a kapcsolódó folyamatos fejlesztések megvalósításának elősegítése.

Az eljárás összértéke 10 milliárd 572 millió 200 ezer forint plusz áfa, mely az alapmennyiséget tartalmazza, továbbá azon felül annak 30 százalékig terjedő, opcionálisan lehívható megrendeléseket a szerződés ideje, a 2026. szeptember 14-éig terjedő időszak alatt.

A 4iG Nyrt. részvényeit a BÉT-en a prémium kategóriában jegyzik, kedd délelőtt a vállalat papírjai 895 forinton álltak, a hétfői záráshoz képest 2,05 százalékkal erősödtek. Az elmúlt egy évben a társaság papírjának legmagasabb ára 1134 forint, a legalacsonyabb 588 forint volt a magyar értékpapírpiacon.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Az EU-tagállamok fiskális helyzete jelentős eltéréseket mutat, különösen az államadósság, a költségvetési egyenleg és a bankrendszer hazai államadósság-kitettsége („home bias”) tekintetében. Míg korábban az Európai Unió kifejezetten pártolta, hogy a tagállamok a hazai szereplőkre támaszkodjanak inkább az adósságfinanszírozásban, most egy friss bizottsági elemzésben árnyalták már álláspontjukat. Arra jutottak, hogy a magas belföldi kitettség (különösen ha a bankrendszer felé áll fenn) növeli a pénzügyi stabilitási kockázatokat, különösen egy esetleges fiskális vagy gazdasági sokk esetén a túlságosan nagy egymásrautaltság miatt, amire a Bizottság erősebb diverzifikálást ajánl a finanszírozásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×