eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az OTP Bank új, innovációs fiókja Budapesten, az Árkád üzletközpontban az avatás napján, 2018. november 20-án.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Egyre jelentősebb mértékben utazik kötvényekben az OTP

Az idén három nemzetközi kötvénytranzakcióban vett részt az OTP Bank, februárban horvát, novemberben albán államkötvény, és ugyancsak novemberben az MVM Zrt. vállalati kötvénykibocsátásában működött közre

"Az idei év sikeres nemzetközi kötvénytranzakciói is jelzik, hogy az OTP csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportjaként a régiós kötvénykibocsátási piac fontos szereplői közé lépett" - idézi a vállalat közleménye Bánfi Attilát, az OTP Global Markets ügyvezető igazgatóját, aki szerint ez is azt mutatja, jól döntöttek, amikor csoportszinten integrálták az OTP Global Markets szakmai irányítása alá az OTP csoport tőkepiaci kibocsátási tevékenységét.

Az OTP nemzetközi kötvénypiacon meghatározó befektetési bankokkal konzorciumban, vezető szervezőként támogatta az Albán Köztársaság 650 millió euró össznévértékű nemzetközi államkötvény, illetve korábban a horvát állam 2 milliárd euró össznévértékű, 12 és 20 éves lejáratú kötvényeinek kibocsátását. Az MVM Zrt. első nemzetközi 500 millió eurós vállalati kötvénykibocsátásában társforgalmazóként vett részt - írták.

Mindkét állami, valamint az MVM Zrt. kötvénytranzakció a budapesti központú OTP Global Markets csoportszintű koordinálásával valósult meg, végrehajtásában a horvát, az albán és a budapesti központban dolgozó munkatársak közös munkája volt - tették hozzá.

Az OTP csoport a növekvő kockázati költségek miatt a vártnál kisebb eredménnyel zárta 2021 harmadik negyedévét, 120,173 milliárd forint konszolidált adózás utáni eredményt könyvelt el, ami 1 százalékkal kisebb az előző negyedévinél, és 6 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Az első kilenchavi konszolidált adózás utáni nyereség 335,321 milliárd forint lett, 78 százalékkal magasabb az előző évinél.

Az év első kilenc hónapjában a bankcsoport az előző évinél 22 százalékkal nagyobb, közel 483,5 milliárd forintnyi konszolidált működési eredményt ért el. A kilenchavi bevételek dinamikusan, 10 százalékkal nőttek éves szinten, ezen belül a nettó kamateredmény 8 százalékkal, a díj- és jutalékeredmény ezt meghaladó mértékben, 13 százalékkal bővült, míg az egyéb nem kamatjellegű bevételek 23 százalékkal ugrottak meg egy év alatt.

A nettó kamatbevétel 8 százalékos növekedéssel meghaladta a 636 milliárd forintot az első kilenc hónapban. A harmadik negyedévben 222 milliárd forint lett, 6 százalékkal több az előző negyedévinél, és 14 százalékkal az egy évvel korábbinál. A nettó díjak és jutalékok 238,2 milliárd forintot tettek ki, ez 13 százalékkal több az egy évvel korábbinál. A harmadik negyedévben meghaladták a 86 milliárd forintot, ami negyedéves összevetésben 7 százalékos, évesben pedig 16 százalékos növekedésnek felel meg.

Az OTP részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek. A legutóbbi kereskedési napon a papír 17 200 forinton zárt, az utóbbi egy évben a legmagasabb árfolyama 19 590 forint, a legalacsonyabb 12 690 forint volt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×