eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Nyitókép: Pixabay

Gigaegyesülés körvonalazódik a chipgyártó ágazatban

Az amerikai Western Digital Corporation (WDC) és a japán Kioxia Holdings élvonalbeli chipgyártók tervezett egyesüléséről számolt be csütörtökön a The Wall Street Journal, amely úgy tudja, hogy az ügylet értéke meghaladja a 20 milliárd dollárt és hogy az amerikai cég részvényekkel fizetne.

A két cég közötti tárgyalások már hosszabb ideje tartanak, de az elmúlt hetekben felgyorsultak és várhatóan szeptember közepén hivatalosan is bejelentik a megállapodást.

Az egyesüléssel létrejövő új cég vezetője várhatóan a Western Digital jelenlegi vezérigazgatója, David Goeckeler lesz.

A gazdaság-pénzügyi lap már tavasszal arról értesült, hogy egyszerre két cég, a Micron Technology és a Western Digital is fontolgatja a Kioxia megszerzését.

A Kioxia, amely a Toshiba egykori leánycége volt, tavaly elsődleges részvénykibocsátásra készült, a 16 milliárd dolláros IPO azonban elmaradt, amit a cég szeptemberben a koronavírus-járvánnyal és a piaci bizonytalansággal indokolt.

Az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató számításai szerint a Western Digital és a Kioxia tavalyi együttes chipeladása 17 milliárd dollár volt. Eközben a listavezető Samsung értékesítése 18,6 milliárd dollárt tett ki.

A NAND flashmemóriák piacán az idei első negyedévben a Kioxia piaci részesedése volt a második legnagyobb, 18,7 százalék, a WDC-é pedig a harmadik legnagyobb, 14,7 százalék. A listavezető Samsung piaci részesedése 33,5 százalékot tett ki, ami csupán 0,1 százalékponttal haladta meg a másik két cég együttes adatát a TrendForce elemző intézet kimutatása szerint.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×