eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Mezőgazdasági munkagép kerekeinek nyoma egy szántóföldön Ebes határában 2020. november 3-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Úgy tűnik, nem lesz közös uniós agrárpolitika

Az Agrárminiszterek Tanácsa tavaly októberben jutott közös álláspontra, ezt az álláspontot kellett az Európai Parlamenttel egyeztetni május 26-27-én. De Nagy István agrárminiszter szerint nem jutottak előrébb.

Befagytak a tárgyalások Brüsszelben, nem született megállapodás az Európai Unió új Közös Agrárpolitikájáról (KAP) - mondta Nagy István agrárminiszter a Kossuth rádióban.

A tárgyalások egy hónap múlva folytatódnak, ahol próbálnak olyan egyezséget teremteni, amely biztonságba helyezi mind a termelést, mind a teremtett világért érzett felelősségvállalást - fogalmazott Nagy István.

Kitért arra, hogy az Agrárminiszterek Tanácsa tavaly októberben jutott közös álláspontra, ezt az álláspontot kellett az Európai Parlamenttel egyeztetni május 26-27-én. Ez a megállapodás szabályozza az európai gazdák jövőjét a következő hét évben, meghatározza a termelési körülményeket és az új időszak támogatási rendszereit.

Az agárminiszterek nyitottak voltak a megegyezésre, az új kompromisszumos javaslatban végül azonban nem közeledtek az álláspontok. A főbb vitatott területek között a tárcavezető a kis,

10 hektáros területig terjedő gazdaságok átalánydíjas támogatását

említette, valamint a termeléshez kötött támogatások csökkentését és az agroökológiai alaptámogatások mértékét.

Az Európai Bizottságot Frans Timmermans alelnök vezette, miatta fagytak be az álláspontok - vélekedett Nagy István.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×