eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Degu, 2011. március 21. A világ harmadik leggazdagabb emberként jegyzett Warren BUFFETT amerikai befektető koreai népviseletben beszél sajtótájékoztatóján Deguban. Ezen a napon ünnepélyes keretek között megkezdték a Warren-érdekeltségű Daegu-Tech fémművek építését.  (MTI/EPA/Yonhap)
Nyitókép: MTI/EPA/Yonhap

Mit tesz ilyen helyzetben Warren Buffett?

Az egyik legsikeresebbnek tartott befektető, Warren Buffett nagyon bevásárolt saját részvényekből.

A befektetők számára évtizedek óta a részvénypiac ikonikus szereplője Warren Buffett, aki évtizedek alatt konzervatív stratégiával folyamatosan nagy hozammal örvendeztette meg részvényeseit. Természetesen a koronavírus-járványra és az általa okozott válságra is reagál a guru: tavasszal eladta a légitársaságokban meglévő részesedéseit, azt követően viszont cégének részvényeit kezdte vásárolni, és most közzétették, hogy a harmadik negyedévben rekord mennyiségben, mintegy 9 milliárd dollárért vásárolt a Berkshire Hathaway saját papírjaiból – írja a magyarnemzet.hu.

Az előző negyedéves több mint 5 milliárd dollárhoz képest ez jelentős növekedés, az idei évben pedig már 15,7 milliárd dollárnál tart a vásárlások összege, amely az 500 milliárd dolláros teljes cégmérethez viszonyítva is jelentős arány.

Vajon miért teszi ezt a cég, ahelyett, hogy bőséges készpénzállományából ígéretes befektetéseket eszközölne?

Warren Buffett a befektetőknek írt levelében már korábban elmagyarázta a visszavásárlási stratégiát. Ebben három lényeges feltételt említett: az egyik, hogy akkor vásárol, ha a részvény piaci árfolyamát érdemben alacsonyabbnak találja, mint amit elemzésük szerint az fundamentálisan ér. A másik szempont, hogy a vásárlások után még mindig bőséges készpénzállománya maradjon a társaságnak, a harmadik pedig az, hogy csak addig vásárolnak, amíg nem hajtják fel a részvény árát. Hozzátette, hogy

ha az általuk reálisnak tartott értéknél sokkal lejjebb megy az ár, akkor agresszívebben vásárolnak, feltehetően ez történt most a harmadik negyedévben.

A folyamat logikusnak tűnik: a cég nem lát most olyan olcsó részvényt a piacon, amelyből érdemesnek tartja nagyobb tételt vásárolni, ugyanakkor sok befektető nem veszi olyan lelkesen a Berkshire Hathaway papírját, talán leginkább azért, mert most nem divat a konzervatív befektetési stratégia: mindenki szalad a húzórészvényeket, a legnagyobb technológiai cégek papírjait megvenni (hozzá kell tenni, hogy a Berkshire legnagyobb befektetése az ide tartozó Apple). A részvény jóval kevesebbet emelkedett az elmúlt hónapokban, mint az S&P 500 index, miközben portfóliójában az indextag részvények közül több is jelen van.

Pénze mindenesetre még bőven maradt a társaságnak: a negyedév végén mintegy 145,7 milliárd dollárral rendelkeztek.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×