eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Donald Trump amerikai elnök szájmaszkot visel a Walter Reed katonai egészségügyi központban tett látogatásán a Maryland állambeli Bethesdában 2020. július 11-én. A koronavírus-járvány leginkább az Egyesült Államokat sújtja, eddig 3 355895 fertőzöttet regisztráltak, és 137 405-en életüket veszítették.
Nyitókép: MTI/AP/Patrick Semansky

Trump fertőzése miatt csökkentek a világpiaci olajárak

Jelentősen, 5 százalék körüli mértékben csökkentek a világpiaci olajárak pénteken, miután kiderült, hogy az amerikai elnököt és feleségét is megfertőzte a világjárványt okozó SARS-CoV-2 koronavírus.

A befektetők aggódnak a kereslet miatt is, jóllehet az amerikai energiaügyi minisztérium szerdán közzétett adatai szerint már a harmadik egymást követő héten csökkentek az olajtartalékok az Egyesült Államokban.

A piacokat befolyásolják azok az aggodalmak, amelyek a koronavírus-járvány fellángolása miatt bevezetett tömeges korlátozásokat övezik. Azok a várakozások, hogy Európa számos országában újra bevezethetik a szabad mozgást akadályozó intézkedéseket, aláássák azokat a reményeket, miszerint gyorsan helyreáll a kereslet.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség közül az északi-tengeri Brent eddigi napi minimumán 5,21 százalékos mínuszban, 38,808 dolláron, a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) pedig 5,40 százalékos veszteségben, 36,63 dolláron állt a legközelebbi határidős jegyzésekben.

Közép-európai idő szerint délután fél ötkor a decemberi szállítású Brent hordónként 3,10 százalékos mínuszban, 39,66 dolláron, a novemberi WTI pedig 3,02 százalékos mínuszban, 37,55 dolláron forgott.

Mindkét olajfajta jó úton halad afelé, hogy már a második egymást követő héten csökkenjen az ára. A Brent egy hete 41,92, két hete pedig 43,15 dolláron, míg a WTI 40,25 dolláron, illetve 41,11 dolláron fejezte a pénteki kereskedést.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×