eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Robotok dolgoznak az Audi Hungária Zrt. győri karosszériaüzemében 2017. május 23-án.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Hatalmas méreteket ölt az európai autóipart ért veszteség

A legfőbb a foglalkoztatás biztosítása és a termelés szintjének fenntartása, véli az iparág lobbiszervezet, amely jelentős támogatást sürget a kormányoktól.

Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) számításai szerint az öreg kontinens autóiparának több mint 1,11 millió dolgozója esett ki a munkából a koronavírus-járvány miatt. Számunk aligha emelkedhet, miután néhány kisebb manufaktúrától eltekintve a legtöbb országban leállt a gazdaság motorját adó szektor – írja a Világgazdaság. Rajtuk kívül további 2,6 millióan vesznek részt a termelésben a beszállítói oldalon, vélhetően zömük most azonban otthonaikban töltik a vesztegzár idejét.

Az ACEA március végi összesítése alapján a járvány elleni védekezés jegyében leállított gyárakban körülbelül 1,22 millió gépjármű készült volna el, ennek mintegy harmada Németországban. Magyarországon az állásidőn lévők száma nagyságrendileg 30 ezer fő, a tervezett leállás ideje még 16 munkanap, a kieső termelés pedig meghaladja a 34 ezer járművet.

Az iparág lobbiszervezete ezért jelentős méretű támogatást kér a nemzetállamok kormányaitól, mert mind mondják, a legfőbb a foglalkoztatás biztosítása és a termelés szintjének fenntartása. Bár konkrét javaslataik még nem ismertek, a szövetség jelezte, hogy a beszállítók és a kereskedelmi hálózat érdekében is fellép – olvasható.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×