eur:
411.63
usd:
395.4
bux:
79669.39
2024. november 22. péntek Cecília
A DAX mutatószám alakulása egy kijelzőn, a Frankfurti Értéktőzsdén 2020. február 26-án. A frankfurti DAX-30 index délután 0,34 százalékos gyengülést jelzett.
Nyitókép: MTI/AP/DPA/Frank Rumpenhorst

Koronavírus - Az MNB is megszólalt az ügyben

Emelkedéssel nyitottak hétfőn a New York-i tőzsde irányadó indexei, a figyelem központjában már azok a jegybanki ígéretek álltak, hogy lépéseket tesznek az új koronavírus által okozott járvány kedvezőtlen gazdasági hatásainak ellensúlyozására. Kérdés, mi várható itthon.

A nagy nyugat-európai értéktőzsdéken azokban London kivételével csökkennek az irányadó indexek.

A The Wall Street Journal című lap az amerikai befektetési bank véleményét idézve időközben azt írta, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed a március 18-án záródó kétnapos ülésén, vagy akár még azt megelőzően 50 bázispontú kamatcsökkentésről dönthet és hasonló mértékű amerikai kamatvágást vár a második negyedévre is a Goldman Sachs.

Úgy vélik,

a Fed mellett a kanadai, az ausztrál, az új-zélandi, a brit, a norvég, az indiai, a dél-koreai és a svájci jegybank, valamint az Európai Központi Bank (EKB) is kamatot csökkent majd.

A Reuters hétfőn dél körül arról jelentett, hogy a piacok szerint az ausztrál központi bank már kedden, a kanadai pedig talán a hét második felében kamatot csökkent, miközben 50-50 százalékos esélyt látnak arra, hogy a jövő héten az EKB is kamatot mérsékel.

Hétfőn a portfolio.hu-nak Patai Mihály, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke azt mondta, hivatalosan nem folynak, nem hivatalosan folynak tárgyalások a jegybankok között arról, hogy van-e teendője a jegybankoknak a koronavírus miatt. Úgy vélte,

hosszabb távon nem lesz hatása a monetáris politikára a koronavírusnak.

Hozzátette, házon belül is több olyan intézkedést hoztak, hogy a koronavírus hatásait mérsékeljék, de erre a monetáris politika szintjén még nem kellett sort keríteni.

A Portfolio emlékeztet: a koronavírusnak nagyon különleges, ritkán megfigyelhető hatása van a gazdaságra. Egyszerre hat a keresletre és a kínálatra, és a mai tudásunk alapján éppúgy okozhat egy gyors lefolyású, enyhe gazdasági visszaesést, mint egy makacsabb recessziót.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Budakalászt kiragadná természetes közegéből az új választási földrajz – megszólalt a polgármester

Budakalászt kiragadná természetes közegéből az új választási földrajz – megszólalt a polgármester

Nemcsak a fővárost, hanem az agglomerációs településeket is érzékenyen érintheti a választókerületek tervezett átalakítása. Forián-Szabó Gergely budakalászi polgármester elmondta, hogy a javaslat Budakalászt teljesen leválasztaná a természetes kapcsolatrendszeréről, ami a hétköznapi életben a lakosság számára komoly hátrányokkal járhat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Eljött a nagy fordulat ideje – Ezeket a részvényeket kell most venni

Eljött a nagy fordulat ideje – Ezeket a részvényeket kell most venni

Hiába zajlott le már több, mint két hete az amerikai elnökválasztás, a "Trump trade" továbbra is dübörög, sőt, a januári beiktatást követően akár még markánsabb kilengések is jöhetnek. A 100 ezer dolláros álomszint körül táncol a bitcoin, de nem csak a kriptotér lett nagyon izgalmas, a befektetők gőzerővel keresik, hogy melyik szektorok profitálhatnak a republikánus elnök második ciklusából. Egy ilyen történelmi jelentőségű választást követően, ebben a turbulens és bizonytalan geopolitikai környezetben adódik a kérdés: mi az, amit még nem áraztak be a piacok? Melyik szektor, mely vállalatok nyerhetnek még nagyot Donald Trump elnökségével hosszabb távon? Ezzel kapcsolatban mutatunk most egy izgalmas lehetőséget, amiben egyébként nem csak Donald Trump miatt lehet most nagy fantázia.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×