eur:
413.99
usd:
396.48
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Védőmaszkos férfi képe tükröződik egy pocsolyában, a kuangcsoui központi pályaudvarnál 2020. február 12-én. A koronavírus előidézte tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma 1114-re emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el.
Nyitókép: MTI/EPA/Alex Plavevski

A koronavírus előtt erre csak a pénzügyi válság volt képes

A koronavírus januári bejelentése óta csökkennek az árak a gáz- és kőolajpiacon, illetve visszaesett a kereslet is az energiahordozók iránt – ismertette az Inforádió EnergiaVilág című műsorának nyilatkozva Pletser Tamás, az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője.

A földgázpiacon több évtizedes csúcson van a túlkínálat, miközben az árak gyakorlatilag a tavaly nyári időszaknak megfelelően 9-10 euró/megawattóra között vannak, ami nagyon alacsony értéknek számít – fogalmazott az Energiavilágnak Pletser Tamás, miközben a koronavírus nagyon nagy mértékben visszavetette Kína kőolajfogyasztását.

Egyes becslések szerint az egyébként normális esetben napi 14 millió hordót felhasználó Kína fogyasztása mintegy

3 millió hordó/nappal csökkent,

tehát durván 11 millió hordóra a január végi, február eleji időszakban, köszönhetően az egész országban érzékelhető igen jelentős termelésvisszaesésnek.

Sőt, a Nemzetközi Energiaügynökség legfrissebb jelentése alapján 2020. első negyedévében annyira visszaesik majd év/év alapon a kőolajkereslet, amire gyakorlatilag

nem került sor a 2008-as pénzügyi válság óta

– tette hozzá az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×