eur:
414.76
usd:
398.98
bux:
79466.61
2024. december 23. hétfő Viktória
Viharfelhők és eső egy napraforgótáblától fényképezve Debrecen közelében 2018. július 9-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Történelmi rekord a mezőgazdaságban

Még sosem volt ennyi napraforgó az országban: hektáronként 3,01 tonnás hozammal fejeződött be a betakarítás október végén.

A hektáronkénti hozam világszinten is az elsők közé tartozik, bár az 1,69 millió tonnás összmennyiség a betakarított terület 9-10 százalékos csökkenése miatt kissé elmarad a tavalyitól. A megyék közül Fejérben, Baranyában, Hajdú-Biharban és Békésben értek el a gazdák átlag feletti, hektáronként 3,2 tonnás termést - írta az Agrárminisztérium.

A napraforgó ára a világpiaci folyamatoknak megfelelően körülbelül 10 százalékkal magasabb a tavalyinál. A hektáronkénti árbevétel javulásának köszönhetően a termelők többsége sikeresen zárhatja az évet - olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

Az Európai Unió öt évvel ezelőtt, amikor elindította az Európai Zöld Megállapodást (European Green Deal), a klímaváltozás elleni küzdelem globális élharcosaként pozícionálta magát. A fenntartható gazdaság kiépítése azonban mostanra még fontosabbá vált, mivel a globális felmelegedés következményei és költségei egyre súlyosabbak. Ráadásul az Ukrajna elleni orosz inváziót követő földgázválság is rámutatott arra, hogy fel kell gyorsítani a dekarbonizációt az EU energiaellátásának biztosítása, az energiaköltségek csökkentése és a társadalmi kohézió előmozdítása érdekében. Az egykor klímavédelmi programként indult politika ma már az EU egzisztenciális kihívásainak kezelésében segíthet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×