Infostart.hu
eur:
354.73
usd:
311.76
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál
Töltőoszlop Magyarország legnagyobb, egyszerre kilenc elektromos autó fogadására alkalmas töltőállomásán a Nagykanizsához közeli Sormáson lévő István Fogadónál az átadás napján, 2018. november 28-án.
Nyitókép: MTI/Varga György

Rossz hír az elektromos autók üzemeltetőinek

Lapértesülés szerint fizetőssé válik az e-töltés.

A a 22 kW-os, váltóáramú (AC-) töltőkön változatlanul ingyenes a töltési szolgáltatás, az 50 kW-os egyenáramú (DC) villámtöltőiken és a 43 kW-os AC-villámtöltőkön a jelenlegi tesztidőszakban a díjazás percenként 50 forint - közölte a Népszava kérdésére az NKM Mobilitás Kft-t tulajdonló állami NKM Nemzeti Közművek.

A végleges díjazást a teszt eredménye alapján alakítják majd ki. A cég korábbi közleménye szerint a Mobiliti március-áprilisban még percenként 10 forintos díjjal indította a fizetős szolgáltatás tesztelését - írja a lap.

Eddig 86 nyilvános töltőt telepített országosan az NKM Mobilitás Kft., a töltési pontok száma összesen 177. Az állomások közül 16 úgynevezett 50 kilowattos (kW) villámtöltő. Utóbbiakat az ország főbb útvonalai mellé telepítették. 12 Decathlonnal is szerződtek. Töltés a korábbiaktól eltérően már csak az NKM Mobiliti elnevezésű alkalmazása segítségével, illetve regisztrált ügyfelek részére RFID-azonosítóval indítható.

Az elmúlt években a szintén állami, kifejezetten az e-autózásra alapított e-Mobi Kft. mintegy háromszáz e-töltőt telepített országszerte. Rajtuk kívül aktív a piacon az Elmű-ÉMÁSZ, az E.ON, a Mol, az OMV és a Lukoil. A korábbi ingyenesség ugyanakkor már a múlté - írja a Népszava. A nyilvános, 22 kW-s egységek közül még akad néhány térítésmentes, az utazóknak azonban érdemes felkészülniük a fizetésre.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Jön az AI – és jönnek az új üzleti kockázatok

Jön az AI – és jönnek az új üzleti kockázatok

Az IKT-kockázatok mára a vállalati stratégiai irányítás és a működési reziliencia alapvető elemeivé váltak – hangzott el a Magyar Közgazdasági Társaság Ellenőrzési Szakosztályának rendezvényén, ahol Homolya Dániel, az OTP Bank integrált kockázatkezelési ügyvezető igazgatója tartott előadást. A globális kockázati felmérések szerint a téves információk, a mesterséges intelligencia kedvezőtlen következményei és a kiberbiztonság hiánya a legjelentősebb fenyegetések közé tartoznak. Az előadó áttekintette a 2022 és 2024 között kialakult uniós szabályozási keretrendszert – köztük a DORA-t és a NIS2-t –, valamint az IKT-kockázatok öt fő kategóriáját és a harmadik felektől való függőség kezelésének fontosságát. Homolya Dániel hangsúlyozta, hogy a kockázatok gyakran kombinálódnak, a mesterséges intelligencia pedig hatékonyságnövelő eszközként kezelhető, amennyiben megfelelő kontroll és validálás társul hozzá.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×