Infostart.hu
eur:
354.31
usd:
311.45
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál
Tesla márkájú elektromos autót töltenek Magyarország legnagyobb, egyszerre kilenc elektromos autó fogadására alkalmas töltőállomásán a Nagykanizsához közeli Sormáson lévő István Fogadónál az átadás napján, 2018. november 28-án.
Nyitókép: Elektromos autót töltenek Magyarország legnagyobb, egyszerre kilenc elektromos autó fogadására alkalmas töltőállomásán a Nagykanizsához közeli Sormáson 2018. november 28-án. MTI/Varga György

Változás a magyarországi e-autózásban

Új címre kell küldeni áprilistól az e-autós pályázatokat.

Mostantól az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. a lebonyolító szervezete azoknak a pályázatoknak, amelyekkel támogatás igényelhető elektromos autó vásárlásához, ezért az ő címükre (1387 Budapest, Pf. 17) kell postázni a dokumentumokat.

Az e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft., a pályázatok korábbi kezelője már korábban kérte az ügyfeleket, hogy a március 25. után, postai úton feladandó papírokat is a fenti címre küldjék - írja a Magyar Nemzet.

A pályázatok elbírálását az e-Mobi létrehozását megelőzően is a cég tulajdonosa, az IFKA látta el. A változtatást a hatékonyabb munkamegosztás indokolta - közölte a lappal a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.

A kormányzati töltőtelepítés és üzemeltetés feladata továbbra is az e-Mobinál marad. A társaság eddig több mint kétszáz töltőt telepített Magyarországon, ezeknek mintegy fele a fővárosban üzemel.

Az elektromos gépkocsi beszerzésének támogatása mellett a Jedlik Ányos-terv Elektromos töltőállomás alprogram helyi önkormányzatok részére című pályázatok is az IFKA-hoz kerülnek.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Új városnegyed születik Angyalföldön: ezért lehet a befektetők új kedvence

Új városnegyed születik Angyalföldön: ezért lehet a befektetők új kedvence

Budapest legnagyobb barnamezős, rozsdaövezeti fejlesztése indul el a XIII. kerületben, a volt Láng Gépgyár 8,2 hektáros területén. A Láng Negyedben több ütemben, várhatóan 2031-ig 2607 lakás, mintegy 70 ezer négyzetméternyi irodaterület, kereskedelmi és vendéglátófunkciók, valamint egy két hektáros közpark jön létre. Az első ütem átadását 2028 decemberére tervezik. Rózsahegyi Zsanettet, a projekt vezetőjét arról kérdeztük, hogyan lehet egy ekkora városnegyed-fejlesztést elindítani a jelenlegi piaci környezetben, milyen infrastrukturális vállalások kapcsolódnak a beruházáshoz, és miért választottak 100 milliárd forintos kötvényfinanszírozást a hagyományos projekthitel helyett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×