eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Langerné Victor Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára (k) és Berki Viola, a korábbi Mintakertprogram résztvevője az idei Konyhakerti és kisállattartási szociális földprogram kiírásáról tartott sajtótájékoztató előtt Magyargécen 2019. január 24-én.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Háztáji gazdálkodást tervezhetnek a legszegényebb családok

Január 31-ig jelentkezhetnek az önkormányzatok és az egyházak a szociális földprogram pályázatára, amelynek segítségével hátrányos helyzetű családoknál honosítható meg újra a kertek megművelése és a háztáji állattartás.

Ebben az évben is meghirdette az Emberi Erőforrások Minisztériuma a szociális földprogram pályázatot.

"Nagy múltra tekint vissza, több mint húsz éves, 2010-ben megújítottuk, egyre hangsúlyosabbá tettük benne a családi, háztáji gazdálkodásnak a szerepét" - mondta el az InfoRádiónak Langerné Victor Katalin, az Emmi társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára.

A program mozgatórugójáról szólva elmondta, a családok munka mellett is tudnak gazdálkodni, ez pedig bevételt, illetve megtakarítást is jelenthet mindazoknak, akiknek kertjük, telkük van.

"Elsősorban önkormányzatok, nemzetiségi önkormányzatok, egyházak, egyházi szervezetek és szociális szövetkezetek jelentkezését várjuk, tehát nem a családok pályáznak"

- hangsúlyozta a helyettes államtitkár, mégpedig azért nem, mert muszáj, hogy legyenek olyan közvetítők, akik ismerik ezeket a családokat, segítenek nekik.

A felmérés alapján beadható igény kisállatra, palántára, minden olyanra, ami a zöldségtermesztéshez vagy az állattartáshoz szükséglet, például ólkészítés, takarmány.

Mérethatár nincs, az eszközökön, növényeken, állatokon kívül pedig mezőgazdasági szakember alkalmazására is lehet pályázni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×