eur:
414.01
usd:
396.61
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória

A sarki fényből készített zenét a mesterséges intelligencia - most meghallgathatja a különleges szimfóniát!

A technológiának és az egyik meghatározó mobilgyártónak köszönhetően a fények is zenévé alakíthatók - derült ki az InfoRádió Okosvilág című műsorából. A cikkben meghallgatható a különleges szimfónia, és az északi fény "eredeti" hangja is, amelyről sokáig azt hitték, csak a képzelet szüleménye.

A mesterséges intelligencia alkalmazásával és zenészek bevonásával szimfóniává alakították az északi fény különleges jelenségét. Így született meg a fény hangja produkció. Az egyik kínai mobilgyártó vállalat a Sound of Light nevű projektben elismert zenészekkel közösen kereste a választ arra, hogyan tanítható meg a mesterséges intelligencia képek olvasására és hangok előállítására.

A csapat a Huawei egy okostelefonjával alakította át zenei elemekké a fényhatásokat, a transzformált dallamokból pedig egy neves zeneszerző komponált művet. Végül James Shearman világhírű brit karmesternek, illetve a Synchron Stage Orchestra nevű szimfonikus zenekarnak köszönhetően kelt életre a darab.

Alább egy videó a projektről, egy a vizualizációval egybekötött bemutatóról, egy pedig magáról a szimfóniáról.

A karmester úgy fogalmazott, hogy a szimfónia létrehozásával a katarzis érzését szerette volna közvetíteni.

Egy olyan felfokozott állapotot, amelyben az északi fény és a mesterséges intelligencia beszél a zenén keresztül.

Ha különösen drámai fényjelenségről van szó, a program úgy tudja alakítani a hangokat, hogy azok a darabban visszaadják a jelenség intenzitását. A művet néhány napja a bécsi Musikverein-ban mutatták be, közel 300 fős nemzetközi közönség előtt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×