eur:
411.19
usd:
394.46
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Az új automata csomagfeldolgozó rendszer a Magyar Posta Csomaglogisztikai Üzemében 2018. október 8-án.
Nyitókép: MTI / Balogh Zoltán

30 millió netes rendelésért felelt tavaly a Magyar Posta, most is készül

Extra kapacitásokkal, plusz csomagraktárakkal és munkaerővel is készül a Magyar Posta az év végi megnövekedett forgalomra. Az online akciók miatt novemberben induló roham karácsonyig eltart.

2018-ban összességében akár 20 százalékkal is több lehet a kézbesítendő csomag, illetve árutartalmú küldemény; ez gyakorlatilag az e-kereskedelem növekedésének köszönhetően egyre többen vásárolnak online, boltba csak akkor mennek, amikor megnézik a kiszemelt terméket.

"Tavaly hárommillióan vásároltak az interneten keresztül, és egy vásárló átlagosan tízszer rendelt"

- említett egy horribilis számot a Magyar Posta szóvivője, Panulin Ildikó, ez pedig azt jelenti, hogy

30 millió terméket kellett kiszállítani, jelentős részben az év végén.

A már most induló karácsonyi szezonra a Magyar Posta többféle módon is készül.

"Október elején üzembe állítottunk egy új, automata csomagfeldolgozó rendszert, amelynek a kapacitása háromszor akkora, mint a korábbié. Hatvan postán extra kapacitást építettünk ki, kifejezetten csomagátvételre. A létszámot is bővítjük és

bérelt munkaerőt is alkalmazunk,

elsősorban a csomagfeldogozásban" - sorolta a szóvivő.

Novemberben négy csomagautomatát át is helyeztek olyan pontokra, ahol ezekre nagyobb az igény és jelentősebb a forgalom. A lakosságot igyekeznek arról is tájékoztatni, hogy

a csomag kézbesítési ideje nem a postától függ, hanem attól, hogy a webáruház mit vállal: "ha 3-5 napot, akkor a küldemény a postához 2-3 nap múlva érkezik meg, ezt követi a kézbesítés".

Ugyanakkor, ha valaki a távol-keletről rendel, annak a több hetes szállítási időn kívül azzal is számolnia kell, hogy a vámolás erre még rá jövő plusz idő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×