A szövetség gyorsjelentése szerint a fenti időszakban keletkezett viharkárok megközelítőleg 3 milliárd forintos költséget jelentettek a biztosítóknak, és mintegy 57 ezer bejelentés érkezett. Ezek a számok lényegesen alacsonyabbak, mint a tavalyi év azonos szakaszát jellemzők – mondta Lambert Gábor.
Viharkárnak tekintik a felhőszakadás, a jégverés és tetőbeázás okozta károkat, míg a villámcsapás okozta károk külön kategóriát képeznek.
Idén a tavalyinál csendesebb volt a nyári viharidőszak, elsősorban a tetőbeázás okozott problémát. A villámcsapások okozta károk száma azonban már az első 8 hónapban csaknem elérte a tavalyi egész évre jellemző mértéket: míg tavaly 2,6 milliárd, idén augusztusig pedig 1,3 milliárd forintot térítettek meg a biztosítótársaságok – emelte ki a Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője.
A szövetség szerint az elmúlt évek biztosítói adataiból nem lehet trendszerű következtetéseket levonni az időjárás szélsőségesebbé válásáról,
ebben az évtizedben például a 2010-es év volt a katasztrófáktól leginkább sújtott, akkor 312 ezer kárbejelentésre 30 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók.
Az idén is, mint szinte minden évben, a legsűrűbben lakott Pest megyében és a fővárosban sérült meg a legtöbb lakossági ingatlan, emellett Pécsről és környékéről érkezett szokatlanul sok bejelentés.