eur:
404.5
usd:
355.98
bux:
92405.01
2025. április 30. szerda Katalin, Kitti
Az újfajta húszezer forintos bankjegyek. Magyarország ma is hivatalos fizetőeszközét, a forintot, 70 évvel ezelőtt, 1946. augusztus elsején vezették be. A pengőt felváltó új pénz nevét I. Károly történelmi aranyforintjáról kapta.  MTVA/Bizományosi: Faludi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Faludi Imre

Hatalmas változás a magyar bankfiókokban

A folyószámlákon lévő pénz alig több, mint harmadát tartják már csak lekötött betétben.

Újabb mélypontra jutott a lekötött lakossági betétek új szerződéseinek volumene az első negyedévben: január és március között mindössze 652,1 milliárd forintnak megfelelő összeget fixáltak valamilyen futamidőre a pénzügyi szolgáltatóknál a háztartások, ami 35,4 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál, a 2013 első negyedévinek pedig kevesebb mint az egynegyede – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adataiból.

A leginkább keresett, éven belüli futamidőre lekötött betéteknél hasonló a helyzet: ezekre 569,1 milliárd forint értékben szerződtek az első negyedévben a háztartások, ami az egy évvel korábbitól 38,5 százalékkal maradt el, az öt évvel korábbi 2794 milliárd forintnak pedig nem egészen az egyötöde - írja a Világgazdaság.

Egy és két év közötti időtartamra mindössze 4,2 milliárd forint értékben helyeztek el pénzt a háztartások a 2017 első negyedévi 8,5 milliárd után, két éven túli futamidőre pedig 78,9 milliárdot az egy évvel korábbi 75,3 milliárd forint után. Ezzel párhuzamosan a látra szóló és a folyószámlabetétekből folyamatosan emelkedik a friss eszközök mennyisége a lakosságnál: a 2018 első három hónapjára kimutatott 15 125,9 milliárd forintnyi pénz, ami a számlákra került, 21,4 százalékkal több az egy évvel korábbinál.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
replaced

Elemző a GDP-adatról: ennek tükrében megvalósíthatatlannak tűnik a kormányzati cél

Idén az első negyedévben a magyar gazdaság teljesítménye 0,2 százalékkal maradt el az előző negyedévitől – közölte a Központi Statisztikai Hivatal. A Portfolio által előzetesen megkérdezett szakértők arra számítottak, hogy a tavaly év végi 0,6 százalékos növekedés után 0,3 százalékos GDP-bővülést jelent majd a KSH, így a most közölt adat mélyen a várakozások alatt alakult – mondta az InfoRádióban Weinhardt Attila, a gazdasági lap energiapiaci elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.30. szerda, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×