eur:
394.53
usd:
365.48
bux:
71738.76
2024. július 3. szerda Kornél, Soma
Panama, 2016. április 13.Biztonsági őr a Mossack Fonseca panamai ügyvédi irodánál a fővárosban, Panamában 2016. április 12-én, miután az ügyészség razziát tartott az irodában pénzmosásra és terrorizmus pénzelésére utaló bizonyítékok keresésére hivatkozva. A névtelen offshore vállalatok számlavezetésével foglalkozó ügyvédi irodából április elején kiszivárogtatott, 11,5 millió dokumentumot tartalmazó adatbázist, amely több mint 214 ezer offshore céget és dúsgazdag nemzetközi ügyfelet érint, egy titkos forrás adta át a Süddeutsche Zeitung című német lapnak. (MTI/EPA/Alejandro Bolivar)
Nyitókép: Alejandro Bolivar

Beszünteti tevékenységét az offshore botrány főszereplője

Bezár március végén az offshore-botrányt kirobbantó Panama-iratokról elhíresült panamai Mossack Fonseca ügyvédi iroda.

A Mossack Fonseca szerdai közleményében azzal indokolta tevékenysége beszüntetését, hogy az imázsvesztés, az ellenük irányuló sajtókampány, a pénzügyi károk, illetve egyes panamai hatóságok szabálytalan eljárása helyrehozhatatlan károkat okozott az ügyvédi irodának, amely egykor a világ negyven országában mintegy 600 alkalmazottal képviseltette magát. Titkos adatállománya 2016-os kiszivárgását követően be kellett zárnia irodáit, munkatársainak létszámát pedig mintegy 50-re kellett csökkentenie.

A bejelentés szerint az ügyvédi iroda működését március végével befejezi, egy kisebb csapatot ugyanakkor megbíznak azzal a feladattal, hogy a hatóságok, valamint az állami és magánszervezetek megkereséseire válaszoljon.

A Mossack Fonseca 2016-ban került a figyelem középpontjába, miután 11,5 millió dokumentum szivárgott ki az irodától olyan adócsaló cégekről és személyekről, köztük több ismert politikusról, sportolóról és egyéb hírességről, akik feltehetően megpróbálták elkerülni az adófizetést hazájukban. Sigmundur David Gunnlaugsson volt izlandi kormányfő és Navaz Sarif volt pakisztáni miniszterelnök is belebukott a botrányba, miután kiderült érintettségük. Az irodát emellett, úgy tudni, hogy több drogkartellhez, maffiához, fegyverkereskedőhöz és nemzetközileg elszigetelt kormányhoz (például a phenjani és a damaszkuszi rezsimhez) is pénzügyi szálak fűzték.

Címlapról ajánljuk
Kemény Dénes Marco Rossiról: érthető, miért került mélyre, most újra kell gombolni a kabátot

Kemény Dénes Marco Rossiról: érthető, miért került mélyre, most újra kell gombolni a kabátot

Az utóbbi évek nagy sikereinek hatására megnőttek a szurkolói elvárások a magyar labdarúgó-válogatottal szemben, Svájc ellen azonban szembejött a fájdalmas valóság – mondta az InfoRádióban a magyar férfi vízilabda-válogatott korábbi szövetségi kapitánya. Kemény Dénes szerint a helyén kell kezelni a magyar csapat Eb-szereplését, Marco Rossit pedig képesnek tartja arra, hogy újra nagy eredményeket érjen el.

Orbán Viktor: az ukrán elnök nem örült túlságosan a tűzszüneti felvetésnek

Orbán Viktor miniszterelnök a Die Weltwoche című konzervatív svájci lapnak adott interjúban kijelentette, hogy kijevi látogatásán nem meggyőzni akarta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, hanem tájékozódni arról, "hol vannak a határai" a kijevi álláspontnak a békefolyamatra vonatkozóan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.04. csütörtök, 18:00
Varga Zs. András
a Kúria elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×