"Az önéletrajz sokáig megbízható pont volt a munkavállalók és a munkáltatók számára, hiszen strukturáltan tartalmazta azokat az információkat, amelyek leírtak egy álláskeresőt, de a digitalizáció felgyorsulásával a munkaadói igényeknek az önéletrajz már nem tudott rugalmasan megfelelni" - mondta Rácz István, az újfajta munkakeresési lehetőséget kínáló allas.hu vezérigazgatója.
Szerinte ma már jobb, ha az embernek digitális profilja van, olyan, mint például a LinkedIn oldalán. Ezekben a profilokban sokkal jobban ki lehet domborítani a tapasztalatot és a megszerzett tudást, sokkal inkább az adatokra szorítkozik, mint a körítésre, és könnyedén összehasonlíthatóvá válnak a jelöltek.
"A munkavállalónak azért kedvezőbb ez a megoldás, mert aki gyengébben tud összerakni egy önéletrajzot, hátrányba kerül, itt viszont
csak a megszerzett tudás, tapasztalat és képzettség számít"
- mondta Rácz István.
A portálon az elmúlt 30 napban megjelent csaknem 12 ezer hirdetés az angol nyelvtudást, a Microsoft-szoftverek ismeretét és a jó kommunikációs készséget tartalmazza leggyakrabban, de ugyanennyire fontos a munkaadóknak a precizitás, a terhelhetőség és a megbízhatóság.
Az álláskeresőknél a leggyakrabban előforduló tapasztalatok között a vezetői gyakorlat, a kommunikáció és az informatika szerepel, de az eladói, pénztárosi és a raktárosi tapasztalatok is gyakran előfordulnak.