eur:
411.2
usd:
392.55
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Streaming, zene, videók: kezdenek megugrani a digitális költségeink

Filmnézés, zenehallgatás, videojáték, reklámmentesítési költségek... egyre szaporodnak a digitális internetes tartalmakért fizetett havidíjak.

A 24.hu megpróbált utánajárni, mennyi pénz mehet el a Netflixre, a Spotify-ra, a YouTube-ra és társaira havonta.

Hazánkban már jóval meghaladja a streamingelőfizetők száma a kétmilliót. A JustWatch adatai szerint az idei év első negyedévében messze a Netflixnek volt a legtöbb előfizetője, kedvező ajánlata miatt pedig a Prime Video szerepelt a második helyen. A harmadik helyért az HBO Max és a Disney+ versenyez, és csak jóval lemaradva érkezik az Apple TV+.

Egy Netflix Prémium csomag havi 4490 forint, plusz családtagonként 1000, ha más is használja. Egy Prime Video alap csomag 3200 forint körül van, de jövőre ide is jönnek a reklámok, amiket még havi 1000 forintért lehet majd csak megúszni. Az HBO Max 2400 forint körül jön ki, ha valaki most regisztrál.

Ráadásul nemsokára a havi kétezer forintos RTL+-on is elgondolkodhat az, aki focirajongóként a jövő évben is szeretné követni a nemzetközi kupameccseket, ugyanis azok elkerülnek az MTVA-tól.

Zenei streamingben a Spotify vezet, amelynek családi csomagjáért havi 3290 forintot kell utalni (igaz, ez szabadon osztható a családtagok között, így lehet, hogy az egy főre eső költség alacsonyabb).

A YouTube előfizetéses verziója diákként 1090 forint, felnőttként pedig 1790 havonta, ezért reklámmentesség és plusz szolgáltatások járnak.

Videojátékok esetében a PlayStationnek havi 3200 és 6000 forint közötti összeget kell fizetni csomagtól függően, míg a Nintendo Switch Online havi ára 600 forintnál kezdődik. Az Xbox-nak a cikkben említett csomagjai 3000 és 4800 forint között vannak.

Felhőszolgáltatásra a szerző a Google Drive-ját hozta, ha valaki nagyobb mennyiségű adatot, több nagyobb fájlt szeretne bárhonnan elérni, ennek a havi ára 690 forinttól 3590 forintig terjedhet.

Sokaknak az Office 365 előfizetés is hasznos lehet – ehhez felhőalapú tárhely is jár –, ennek ára magánszemélyeknek havi 2500-3600 forint.

A fentiekben még nincsenek benne az érdeklődési körnek megfelelő hírszolgáltatásokért történő esetleges plusz költségek, legyen az írott vagy videós tartalom, konkrét tartalomvásárlás vagy mondjuk egy videókészítő támogatása.

És persze hozzájön még maga az internet-előfizetés is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×