A brit What Car szakértői vizsgálták a belső tér méretét, illetve kialakítását is. Az összegzés szerint az olyan autót, amely nem teszi lehetővé, hogy a kutya kényelmesen felálljon és lefeküdjön, jobb elkerülni. A kabintér strapabírása sem mindegy. Jó, ha elég erősek az anyagok ahhoz, hogy az állatok ne sértsék meg őket karmukkal és fogaikkal. Az eredményekből, amelyek tanúsága szerint a magasabb, luxus árkategóriában is vannak befutók, a hvg.hu szemezgetett.
Kia Sportage: praktikus belső teret és rengeteg helyet kínál. A tartozékai között megtalálható a csomagtartóbélés és a kutyarács, a nagy, négyzet alakú csomagtérben pedig gond nélkül elfér egy kutyahordozó.
Dacia Jogger: ez az olcsó hétüléses crossover kifejezetten praktikus megoldásokkal bír. A modellnek nagyon tágas csomagtartója van, alacsony padlóval, amely lehetővé teszi a kutyák számára, hogy könnyebben mászhassanak be.
Skoda Superb kombi: a Skoda Superb kombi praktikus és kényelmes is a britek szerint. A modell tágas csomagtartót kapott (650 liter alapesetben is), és Skoda Pet Pack csomaggal is elérhető, amely mindent tartalmaz, ami az állatok szállításához szükséges.
A Range Rover Sport a britek szerint nem csak tágas, de a SUV számos kisállat-gondozási kiegészítővel is elérhető, beleértve az alap kutyarácsot. Sőt, akár még hordozható zuhanyzót is lehet rendelni hozzá.
Tesla Model Y: nagy erőssége, hogy rendelkezik egy „kutya a kocsiban üzemmóddal", amely lehetővé teszi, hogy egy ideig egyedül lehessen hagyni az állatot az autóban. Ez a funkció automatikusan beállítja a klímaberendezés komforthőmérsékletét és elindítja a szellőzőrendszert, sőt, a belső kamera képét elérhetővé teszi a tulajdonos okostelefonján, hogy látni lehessen, hogy van a jószág.