A Gmailen és a Google Dokumentumokon belül állíthatnak elő a felhasználók szövegeket mesterséges intelligencia igénybevételével - írja az NBC.
A szolgáltatást különböző célokra használhatják a tesztüzemben részt vevők: magán célokra ugyanúgy előállíthatók szövegek, mint munkaköri leírások szövegezésére. Csak a témát kell beírni, a mesterséges intelligencia pedig rögtön ír egy vázlatot Johanna Voolich Wright, a Google Workspace termékért felelős alelnökének blogbejegyzése szerint.
A mesterséges intelligencia nagyon forró témává vált azt követően, hogy az Open AI ChatGPT nevet viselő chatbotja novemberben bárki által elérhetővé vált, a képességeiről szóló hírek pedig vírusszerűen kezdtek el terjedni. A feltett kérdésekre a ChatGPT meglepően szofisztikált válaszokat ad, a vezető techcégek pedig igyekeznek hasonló minőségű szolgáltatást integrálni meglevő portfóliójukba.
A Google kínálta szolgáltatásban a felhasználók egy szövegdobozba gépelhetik kérésüket, majd a mesterséges intelligencia megírja a 2-3 bekezdéses szöveget.
Ezt a felhasználó szerkesztheti, de kérhet új szöveget is, ha nem tetszik neki az, amit a bot írt.
A Workspace-nek 3 milliárd felhasználója van világszerte, egyedi és céges szinten egyaránt. A szolgáltatásnak a Microsoft 365 a legnagyobb riválisa, mely az Open AI egyik legnagyobb befektetője.
A Google friss szolgáltatásához magánszemélyek, cégek és oktatási intézmények is kapnak korai hozzáférést. Arról nem beszéltek, hogy széles körben mikortól lehet majd használni a szolgáltatást, vagy hogy annak lesz-e külön díja. További hasonló funkciók bevezetését is tervezik:
- A Google Meetbe integrált változat jegyzeteket készít majd megbeszélések közben,
- a Táblázatok részeként képletgenerálás lesz elérhető,
- a Diák részeként pedig képeket generál majd automatikus a mesterséges intelligencia.
A Google igyekszik felvenni a versenyt a ChatGPT-vel: keresőmotorját is bővíteni szándékozik ennek jegyében, és megkezdte a vállalati chatbotok építésére szolgáló szolgáltatás tesztelését.