eur:
395.98
usd:
359.46
bux:
0
2024. szeptember 12. csütörtök Mária
Nyitókép: Peter Muller / Getty

Az erős szél rondít bele az időjárásba

Hétfőn egy tőlünk délre kialakuló mediterrán ciklon áramlási rendszere lesz a meghatározó az időjárásban.

Hétfőn az északi, északkeleti megyékben kevesebb felhőre, többórás napsütésre számíthatunk, és a nap folyamán az északnyugati tájakon is szakadozik, csökken a felhőzet. Megközelítőleg az ország déli felén viszont jobbára erősen felhős vagy borult lesz az ég. Elsősorban a nap első felében fordulhat elő gyenge vegyes halmazállapotú csapadék a nyugati vidékeken. Az északi, északkeleti szél nagyobb területen megélénkül, elsősorban a Nyugat-Dunántúlon és Bodrogközben erős lökések is kísérhetik. Emellett a keleti tájakon néhol hordhatja is a havat a szél.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 5 fok között alakul, de északon, északkeleten ennél magasabb értékek is előfordulhatnak.

Kedden mindenütt csökken a felhőzet, nagyrészt derült vagy kissé felhős lesz az ég, általában több órára kisüt a nap. Nem valószínű csapadék. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, a Nyugat-Dunántúlon és keleten erős lökések. Hajnalra jobbára -7 és -1 fok közé hűl le a levegő, de a havas, illetve a szélvédett helyeken -10 foknál hidegebb lehet. Kora délután -1, +4 fokot mérhetnek.

Egy anticiklon peremére kerülünk, számottevő csapadék nem várható a következő napokban. Szerdán lehet a leghidegebb, utána pár fokkal melegebb lesz.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.12. csütörtök, 18:00
Hiller István
a Magyar Szocialista Párt országgyűlési képviselője, a párt választmányi elnöke
Fontos emberek jártak Kijevben, meghallgatásra találhat Ukrajna legfőbb kérése – Háborús híreink csütörtökön

Fontos emberek jártak Kijevben, meghallgatásra találhat Ukrajna legfőbb kérése – Háborús híreink csütörtökön

Antony Blinken amerikai és David Lammy brit külügyminiszter Kijevben tett látogatást szerdán, ahol találkoztak Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. A találkozó egyik legfőbb kérdése az volt, lehetővé teszi-e a két ország Ukrajnának, hogy az általuk átadott rakétákkal csapást mérjenek mélyen orosz területekre. Bár a jóváhagyást hivatalosan egyelőre nem kapta meg Kijev, brit kormányzati források szerint Londonban erről már megszületett a döntés, és Joe Biden amerikai elnökön is egyre nagyobb a nyomás, hogy megadja az engedélyt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×