eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Man After Accident On Electric Scooter Overrun By Car
Nyitókép: AndreyPopov/Getty Images

Rémisztő videó: ütközési tesztet végeztek e-rollerrel

Egyre több veszélyt jelentenek a közutakon az elektromos rolleresek – elsősorban magukra.

Elektromos rollerrel közlekedni korántsem veszélytelen, Németországban például csak az elmúlt évben 2155 személyi sérüléssel járó e-roller balesetet regisztráltak, de ennél minden bizonnyal jóval több történt – írja az Országos Baleset-megelőzési Bizottság Facebook-oldala.

A Német Közlekedésbiztonsági Tanács (DVR) ütközési teszteken vizsgálta meg, milyen sérülésekkel járhat, ha egy e-rolleres gépkocsi oldalának ütközik. Az ütközési tesztekről videó is készült, melyen jól látható, hogy az oldalütközés során elsősorban a fej sérül meg súlyosan, mely akár végzetes kimenetelű is lehet.

Éppen ezért talán kissé meglepő, hogy azokban az országokban, ahol az e-rollerek közlekedését már szabályozzák, a fejvédő kötelező használatát nem írják elő. Magyarországon nincs egységes szabályozás az e-rollerekkel kapcsolatban, de már készül a KRESZ-módosítási javaslat. A rendőrség szerint most a roller kismotornak számít, és szigorúbb szabályok vonatkoznak rá, mint a kerékpárosokra.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×