eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Egy budapesti vendéglátó egységben sajtótájékoztatón mutatták be a technológiát. Az OTP Bank a MasterCarddal együttműködésben elsőként alkalmazza Magyarországon a PayPass érintésnélküli bankkártyás rendszert. Az innovatív kártyatechnológiát a MasterCard 2002-ben vezette be, amely gyors és biztonságos alternatívát nyújt a kisösszegű készpénzes vásárlások helyettesítésére.
Nyitókép: Földi Imre

Ilyen gyakori Magyarországon a bankkártyacsalás

Egyetlen év alatt 14 százalékkal nőtt a szám, ám érdekes, a kárérték korántsem ekkora mértékben.

Az egy évvel korábbinál jóval több, majdnem 17 ezer visszaélés történt az első negyedévben a Magyarországon kibocsátott bankkártyákhoz kapcsolódóan, ám az okozott kár értéke már csökkent. A leírt veszteségeknek csak a töredékét viselik a kártyabirtokosok - írja hétfői számában a Világgazdaság.

A lap cikke szerint több mint 16 800 - Magyarországon kibocsátott kártyához kötődő, fizetési forgalomhoz kapcsolódó - visszaélést azonosítottak 2019 első negyedévében, ami 14 százalékkal több az egy évvel korábbinál - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzforgalmi statisztikáiból.

A visszaélésekkel okozott kár 384,6 millió forint, ami érezhető, 5,2 százalékos csökkenés 2018 első 3 hónapjához képest.

A legtöbb kártyacsalás változatlanul az internetes vásárlási műveleteknél - illetve telefonos vagy postai megrendeléseknél - történik: csaknem 14,7 ezer visszaélést regisztrált az MNB - 19,1 százalékkal többet, mint egy éve - ám az okozott kár 5,5 százalékkal 326,8 millió forintra csökkent.

A kárérték alapján a második legnagyobb kategória a hamisított kártyákkal való visszaéléseké, ahol majdnem 9 százalékkal, 33,1 millió forintra csökkent a kimutatott kár, az esetek száma pedig kevesebb mint a felére, ötszáz alá csökkent. A harmadik, még említést érdemlő kategória az elveszett és ellopott kártyákkal végrehajtott visszaéléseké, amelyeknél valamivel több mint 1500 esetet és 19 milliós kárértéket regisztráltak.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×